همه چیز درمورد حساب پی پال (کاربردها و مزیت های پی پال)


کاربردها و مزیت های حساب پی پال

پی پال بزرگترین سیستم مالی در دنیا است. افراد زیادی در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند و حساب پی پال دارند. این سیستم، نقش پررنگی در خرید و فروش‌های اینترنتی دارد و بسیاری از سایت‌های اینترنتی، خرید از طریق پیپال را به کاربران خود ارائه می‎دهند. اما به جز این مورد، کاربردهای دیگری نیز دارد. در این مطلب قرار است به کاربردها و مزیت‌های آن اشاره کنیم. همچنین تمامی نکات مهم در این باره را بیان کنیم. پس لطفا تا پایان این مطلب همراه ما باشید و این نکات مفید را مطالعه کنید.

کاربردهای حساب پی پال

در ادامه به مهم‌ترین کاربردهای حساب پیپال اشاره خواهیم کرد که می‌توانید در صورت نیاز از آنها استفاده نمایید:

ارسال پول برای دوستان یا اعضای خانواده از طریق حساب پی پال

شما می‌توانید با استفاده از ویژگی ارسال پول در حساب پی پال خود، برای دوستان یا اعضای خانواده خود مبلغی را ارسال کنید. حتی اگر آنها در زمان ارسال پول ، حساب نداشته باشند، با استفاده از آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه، قادر به ارسال ارزهایی خواهید بود که PayPal از آنها پشتیبانی می‌کند، .

اگر فرد مورد نظر در حال حاضر یک حساب PayPal ندارد، می‌تواند پس از افتتاح حساب پی پال پول خود را مطالبه کند. اگر این کار را انجام ندهد، پول ارسال شده به شما مسترد می‌شود.

وقتی برای یکی از دوستان یا اعضای خانواده‌تان که حساب پی پال دارند نیز پول ارسال می‌کنید، ممکن است یکی از این دو مورد اتفاق بیفتد: آنها ممکن است پول را بپذیرند یا رد کنند. اگر از پذیرش پول خودداری کنند، این مبلغ به شما بازگردانده می‌شود.

خرید کردن از فروشنده یا برگرداندن محصول

نحوه خرید با حساب پی پال:

از جمله مزیت های پیپال، این است که شما می‌توانید با استفاده از هر روش پرداختی که به حساب PayPal شما متصل است، از فروشنده‌ای که پی پال را قبول می‌کند، چیزی خریداری کنید. برای مثال امکان انجام کارهای زیر با استفاده از پی پال وجود دارد:

 • خرید در وب سایت یک خرده فروش آنلاین و انتخاب پی پال به عنوان روش پرداخت
 • ارسال پول برای فروشنده در قبال دریافت کالا یا خدمات
 • استفاده از حساب پیپال برای خرید در یک فروشگاه فیزیکی

اگر فروشنده‌ای که از آن خرید می‌کنید، حساب PayPal ندارد، می‌تواند با افتتاح حساب پیپال پرداخت شما را مطالبه کند. اگر ظرف ۳۰ روز حساب خود را افتتاح نکند، خرید شما مسترد خواهد شد.

هنگامی که به فروشنده‌ای که این سیستم پرداخت را می‌پذیرد پرداخت پولی انجام دهید، ممکن است برای برخی از فروشندگان ۳۰ روز طول بکشد تا تراکنش را تکمیل کنند. در این موارد ممکن است پرداخت شما به عنوان یک سفارش معلق در حسابتان نمایش داده شود. در این صورت مجوز پرداخت شما تا زمانی که فروشنده معامله را به اتمام نرساند، معتبر خواهد ماند. اما این مورد بیش از ۳۰ روز طول نخواهد کشید.

پرداخت‌های خودکار با حساب پی پال

شما می‌توانید با فروشنده‌ توافق کنید که از پی پال به عنوان روش پرداخت خریدهای آینده استفاده نمایید. برای مثال شما می‌توانید در مواردی مانند اشتراک، قرارداد صورتحساب، پرداخت از پیش تایید شده و… از این روش استفاده کنید.

پذیرش پرداخت از خریداران محصولات و خدمات

 دریافت پرداخت‌های شخصی

اگر از حساب پی پال خود برای دریافت پرداختی‌های کالا و خدمات استفاده می‌کنید یا کمک مالی قبول می‌کنید، لازم است:

 • برای دریافت وجوه کارمزد قابل پرداخت را پرداخت نمایید
 • از خریداران خود درخواست نکنید که با استفاده از گزینه ارسال پول برای دوستان و خانواده، پول خود را برای شما ارسال کنند. در صورت انجام این کار، ممکن است توانایی حساب پی پال شما را در پذیرش پرداخت از سوی دوستان یا اعضای خانواده از بین ببرد.

مزیت های حساب پی پال

در این مطلب به برخی از کاربردهای پی پال اشاره کردیم. در ادامه مزیت های پی پال را خواهید خواند:

امنیت کارت اعتباری

هنگامی که در پی پال ثبت نام می‌کنید، کارت اعتباری و حساب بانکی‌ را که می‌خواهید برای خریدهایتان استفاده کنید، یک بار در سیستم ایمن پی پال تایپ خواهید کرد. پس از انجام این کار، دیگر لازم نیست که اطلاعات کارت اعتباری خود را به صورت آنلاین در جایی ثبت کنید.

در واقع با پرداخت از طریق پی پال، اطلاعات کارت اعتباری خود را خصوصی نگه می‌دارید. به ین معنی که می‌توانید بدون نگرانی درباره هکرها، به خرید آنلاین بپردازید.

ارسال پول

اگرنیاز داشته باشید که پولی را برای فرزند خود در دانشگاه یا یکی از دوستانتان در سراسر جهان ارسال کنید، این امکان را خواهید داشت که از طریق پی پال تنها با یک کلیک انتقال پول را انجام دهید. انجام این کار همچنین خیلی سریع خواهد بود.

هزینه

یکی از بهترین دلایل استفاده از پی پال هزینه آن است: رایگان. در واقع شما بدون هزینه عضویت سالانه، بدون پردازش و بدون هزینه خدمات، قادر به استفاده از پی پال خواهید بود. خریداران با استفاده از پی پال، از تمام مزایای قدرتمند مرتبط با خدمات برخوردار می‌شوند و مجبور نیستند هیچ پولی پرداخت کنند و تنها هزینه مورد نیاز، برای هموطنان عزیز داخل کشور، هزینه افتتاح حساب و وریفای کردن آن توسط کارگزار است.

تخفیف

از جمله مزیت های پی پال می‌توان به تخفیف آن برای برخی خرده ‌فروشی‌های منتخب اشاره کرد. در واقع پی پال تخفیفات ویژه‌ای به مشتریانی که با استفاده از پی پال در خرده فروشی‌های منتخب خرید می‌کنند، ارائه می‌دهد. برای بهره مندی از این تخفیف، تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که کد تبلیغاتی صفحه خرید پی پال را کپی کرده و هنگام پرداخت با پی پال، آن را در سایت فروشنده پیست کند.

استفاده حساب پی پال در تلفن همراه

استفاده از پی پال آسان است. زیرا کاربران برای استفاده از این سیستم مجبور نیستند آنلاین شوند. اپلیکیشن آیفون انتقال پول و خرید آنلاین را آسان می‌کند. این اپلیکیشن ایمن است؛ زیرا از کاربر می‌خواهد پین منحصر به فرد خود را وارد کند.

 پکیج‌های حساب پی پال در ایران

همانطور که می‌دانید، افتتاح یک حساب پی پال در ایران به صورت مستقیم امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین در صورتی که به این اکانت نیاز دارید، لازم است از طریق شرکت‌های واسطه اقدام کنید. ما به شما شرکت هوراد اکس را پیشنهاد می‌کنیم که با برخورداری از مشاوران و متخصصان حرفه‌ای در زمینه نقل و انتقالات پولی، این اطمینان را به شما می‌دهند که خدمات مورد نیازتان را به بهترین کیفیت و  با نازل‌ترین قیمت دریافت خواهید کرد.

در ادامه می‌توانید پکیج‌هایی که در سایت هوراد اکس ارائه می‌شود، را بخوانید:

 • افتتاح حساب پی پال اکانت دبی جدید: ۱,۵۰۰,۰۰۰
 • افتتاح حساب پی پال اکانت دبی قدیم: ۲,۰۰۰,۰۰۰
 • افتتاح حساب پیپال اکانت آمریکای جدید: ۳,۵۰۰,۰۰۰
 • افتتاح حساب پیپال اکانت آمریکای قدیم: ۸,۵۰۰,۰۰۰
 • افتتاح حساب PayPal اکانت اروپای جدید: ۳,۰۰۰,۰۰۰
 • افتتاح حساب PayPal اکانت اروپای قدیم: ۷,۵۰۰,۰۰۰

لازم است بدانید که تمامی کارت‌ها با کارت بانکی و وریفای شده ارائه می‌شوند. همچنین اگر یک اکانت به علت مصرف بالا و یا دلایل دیگر قفل شود، پی پال جهت وریفای اکانت درخواست پاسپورت، قبض و… می‌کند. ارائه این مدارک نیز در سایت هوراد اکس امکان پذیر است و هزینه آنها از ۵۰ تا ۱۵۰ دلار متغیر خواهد بود.

البته بهتر است برای دریافت اطلاعات به‌روز و جدید، با تماس با کارشناسان ما، موارد را پیش ببرید و مشاوره لازم را دریافت نمایید.

چگونه می‌توان به سایت هوراد اکس اعتماد کرد؟

سایت هوراد اکس مورد تایید سازمان کسب و کارهای اینترنتی قرار گرفته و دارای نماد الکترونیک است. علاوه بر آن این سایت مورد تایید سازمان رسانه‌های دیجیتال بوده و نماد رسانه دارد.

همچنین لازم است بدانید که کلیه خدمات ارزی در شرکت هوراد اکس توسط مشاوران کاملاً حرفه‌ای در زمینه نقل و انتقالات بین المللی پول انجام می‌شود. بنابراین امکان خطا و مشکلات در هوراد اکس به صفر رسیده‌اند.

حرف آخر در مورد مزیت های حساب پی پال

همان طور که گفته شد، PayPal یک سیستم جهانی و بسیار پرطرفدار است که توسط عده زیادی از مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از ایرانیانی که قصد خرید اینترنتی از خارج از کشور را داشته باشند نیز، از این سیستم استفاده می‌کنند. علاوه بر آن امکان ارسال پول به سراسر جهان نیز از جمله کاربردهای مهم دیگر آن به شمار می‌رود.

در این مطلب همچنین به مزیت های این سیستم انتقال ارز و خریدهای خارجی اشاره کردیم، که می‌توانند شما را برای استفاده از این سیستم قانع سازند. برای مثال تخفیف‌های ارائه شده از سوی این کمپانی، یکی از علل محبوبیت این سیستم به شمار می‌رود.

لطفاً شما نیز تجربه و نظر خود را درباره استفاده از پی پال بیان کنید. آیا تا به حال از این سیستم استفاده کرده‌اید؟ به نظر شما مهم‌ترین مزیت این سیستم چیست؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *