آشنایی کامل با آزمون IMAT

آزمون IMAT چیست ؟

آزمون IMAT چیست؟ هزینه ثبت نام در این آزمون چقدر است؟ مراحل ثبت نام به چه صورتی انجام میشود؟ با استفاده از چه روش هایی می‌توان هزینه مربوط برای شرکت در این آزمون را پرداخت کرد؟ آیا متقاضی ثبت نام در آزمون IMAT هستید؟ با ما همراه باشید. در ادامه در نظر داریم به طور کلی به بررسی برخی از مهمترین باید و نبایدها در این  زمینه بپردازیم.

دریافت مشاوره رایگان از هوراداکس

آزمون IMAT یک آزمون بین المللی برای پذیرش در رشته پزشکی است که توسط وزارت ایتالیا برگزار می‌شود. این آزمون به زبان انگلیسی برگزار می‌گردد. کسانی که بتوانند نمونه قابل قبولی را اخذ کنند، قادر به تحصیل در رشته هایی از جمله دندانپزشکی و پزشکی خواهند بود. در آزمون IMAT به طور اختصاصی مهارت و دانش فردی مورد بررسی و سنجش قرار می‌گیرد. شما میتوانید به دریافت آگاهی کافی و مطالعه لازم و البته شرکت در دوره های مختلف به راحتی موفق باشید. آزمون IMAT در بازه های زمانی خاصی برگزار می‌شود و متقاضیان به منظور شرکت در ازمون تنها در ماههای ژوئن و جولای فرصت دارند که اقدامات ثبت نام خود را تکمیل کنند. زمان برگزای آزمون نیز آوریل است و افرادی که موفق شده اند نمره قابل قبولی به دست آورند، می‌توانند در اکتبر ماه پذیرش دانشگاه مد نظر را به دست آورند.

آزمون IMAT

آزمون IMAT در کجا برگزار می‌شود:

به دلیل محدودیت های موجود، آزمون IMAT در کشورمان برگزار نمی شوند و متقاضیان به منظور حضور در جلسه آزمون نیازمند به سفر به کشورهای همسایه هستند. از جمله کشورهایی که امکان برگزاری آزمون در آنها فراهم است می‌توان موارد زیر را نام برد:

ترکیه

آمریکا

دبی

قبرس

عربستان

انگلستان

اسپانیا

ایتالیا

مصر

فرانسه

المان

سوئیس

برزیل

کانادا

چین

اسرائیل

هند

آفریقای جنوبی

کشورهای همسایه بهترین گزینه برای شرکت در آزمون هستند. در صورتی که ازمون شما در کشور ایتالیا نباشد، مرکز مربوط در ماه آگوست با شما در تماس بوده و اطلاعات دقیق در مورد مکان آزمون در اختیار شما قرار می‌دهد. نتیجه به دست آمده از آزمون IMAT مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. کشورهای مختلفی هستند که قبولی این آزمون را به عنوان مدرک معتبر در نظر دارند.

پروسه مربوط به شرکت در آزمون و پاسخ دادن به سوالات میتواند ۴ ساعت طول بکشد به همین دلیل حتما برنامه ریزی دقیقی انجام دهید تا از به وجود آمدن هرگونه کمبود وقت جلوگیری کنید. افرادی که در این آزمون نمره قابل قبولی به دست آورده و مجاز به پذیرش باشند قادر خواهند بود در دانشگاه های ایتالیا در دانشکده های پزشکی مشغول به تحصیل باشند. آزمون شامل ۶۰ سوال چهارگزینه ای است که در دو قسمت جداگانه مد نظر قرار می‌گیرد. ۲ بخش یاد شده شامل سوالات عمومی و سوالات تخصصی است. مدت زمان لازم برای پاسخگویی به این سوالت نیز ۱۰۰ دقیقه است. بیشترین سوالات مربوط به درس شیمی و زیست است.

پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون IMAT

هزینه آزمون IMAT

هزینه ای که برای شرکت در آزمون IMAT پرداخت می‌شود با توجه به تاریخ و زمان آزمون می‌تواند تغییر کند. به منظور پرداخت هزینه آزمون IMAT می‌توانید از گزینه خرید با استفاده از کارت های اعتباری بین المللی و یا شبکه های جهانی معتبر موجود اقدامات لازم را نهایی کنید. همین اکنون با مشاوران مجرب در تماس باشید تا در کوتاهترین مدت زمان از مزیت به کارگیری این نوع از کارت‌هابهره مند باشید. مستر کارت و ویزا کارت به عنوان امن ترین روش های پرداخت در بستر اینترنت می‌تواند گزینه ایده آلی برای خرید های دیجیتالی و یا شرکت در آزمون های بین المللی در نظر گرفته شود.

شرکت های مختلفی در زمینه ارائه کارت های یاد شده خدمات مختلفی ارائه می‌دهند ولی از سوی دیگر نیز سودجویان از قافله عقب نمانده اند و به ترفندهای مختلف به دنبال فریب هستند و آنها معمولا هزینه های کمتری را درخواست می‌کنند تا از این طریق بتوانند توجه کافی به دست آورند. به همین دلیل به طور جدی تاکید می‌شود که مراکز معتبر را انتخاب کنید. با استفاده از کارت های یاد شده به صورت آنی و با اطمینان کامفی می‌توانید جابجایی ارز در بستر اینترنت را نهایی کنید.

دانشگاه های زیر رشته پزشکی را در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند:

 University of Bari
 University of Bologna
 University of Campania Luigi Vanvitelli
 University of Messina
 University of Milan
 University of Milan-Bicocca
 University of Naples Federico II

 University of Padova
 University of Pavia
 University of Rome ‘Sapienza’
 University of Rome ‘Tor Vergata’
 University of Siena
 University of Turin
 Humanitas University

پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون IMAT

مراحل ثبت نام آزمون IMAT

به منظور ثبت نام در آزمون IMAT مراحل زیر را دنبال کنید :

• در وب سایت مربوط حساب کاربری ایجاد کرده و عضو شوید.
• زمان و روز آزمون را مشخص کنید.
• هزینه مربوط را پرداخت کنید.

 

به منظور موفقیت در آزمون لازم است دوره های مد نظر و منابع اشاره شده را در اولویت قرار دهید، دانش زبانی کافی نیز برای موفقیت در این آزمون مهم است زیرا سوالات به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و در صورتی که درک مطلب خوبی نداشته باشید نمی توانید پاسخ صحیحی ارائه دهید. از مهمترین منابع آزمون نیز می‌توان موارد زیر را نام برد:

۱. IMAT Alpha Test (Medical in Inglese)

۲. Per la Preparazione ai test di accesso in Medicina e Chirurgia

۳. Thinking Skills critical Thinking and Problem Solving

۴. ۱۲۰۰ Quiz (انتشارات آلفا تست )

۵. A Level Biology و A Level Chemistry از انتشارات کمبریج انگلیس

معیار نمره دهی در این آزمون نیز به این صورت است که برای هر پاسخ صحیح به سوالات درج شده ۱.۵ امتیاز مثبت و برای هر پاسخ غلط ۰.۴ امتیاز منفی دریافت خواهید کرد. در صورتی می‌توانید آزمون IMAT را با موفقیت پشت سر بگذارید که نمره ۹۰ را کسب کنید. در بخش عمومی داوطلبان مجبور به پاسخگویی به سوالات منطق و استدلال خواهند بود. حتما قبل از شرکت در ازمون اصلی، نمون سوالات دوره های قبل را مطالعه کنید.

هوراد اکس مفتخر آن است که در همه این سال‌هاتوانسته است با دریافت نماد اعتماد الکترونیکی و بهره مندی از کارشناسان کاردان و باتجربه در خدمت شما عزیزان بوده و رضایت کامل را به دست آورد. در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی بیشتر تردید نکنید با ما در تماس باشید تا بتوانید از مشاوره رایگان ارائه شده بهره مند شوید. قرار است برای شرکت در آزمون های بین المللی هزینه قابل ملاحظه ای را پرداخت کنید به همین دلیل حتما مراکز معتبر را هدف قرار دهید تا بتوانید اطمینان کامل داشته باشید. بهره مندی از کارت های اعتباری و یا شبکه های بین المللی مختلف مانند پی پال به منظور پرداخت هزینه‌هادر بستر اینترنت یکی از امن ترین راه های ممکن است.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات ارزی مختلف و حواله ارز ، پی پال ، کارت های اعتباری بین المللی ، گیفت کارت های بین المللی ، پرداخت های خارجی ، حساب بانکی خارجی و دیگر خدمات ویژه هوراداکس ، از طریق روش های ذکر شده در صفحه تماس با ما و شماره تماس هوراداکس ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.