آشنایی کامل با آزمون GRE

مدرک GER چیست؟

آزمون GRE چیست و چه کاربردی دارد؟ هزینه لازم برای شرکت در این آزمون چقدر است؟ چگونه می‌توانیم برای کسب مدرک مربوط اقدامات ثبت نام را نهایی کنیم؟ چه روش‌هایی برای پرداخت هزینه در دسترس است؟ در ادامه در نظر داریم به طور کلی اطلاعات مفیدی برای عزیزانی که قصد شرکت در این آزمون دارند، ارائه دهیم با ما همراه باشید.

دریافت مشاوره رایگان از هوراداکس

جی ای آر آزمونی ویژه‌ای است که در آن سطح توانایی فرد در درک متون علمی و تحلیل آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد. این ازمون خلاف آزمون آیلتس و تافل صرفا دانش زبانی فرد را مورد سنجش قرار نمی دهد. به منظور موفقیت در این آزمون علاوه بر سطح بالای زبان انگلیسی ، فرد نیازمند اطلاعات و توانایی خاص برای پاسخ دادن به سوالات تحلیلی است. تکنیک‌های خاصی برای پاسخ دادن به هر یک از سوالات در این ازمون موجود است. افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دارند باید نمره قابل قبولی را ارائه دهند. ارائه مدرک GRE برای تحصیل در امریکا و سایر رشته‌های مربوط به کسب و کار الزامی می‌باشد.

آزمون GRE در دو نوع جداگانه‌ای برگزار می‌شود و با توجه به هدف مهاجرت لازم است یکی از آنها در اولویت قرار گیرد. سوالاتی که در انواع این آزمون مطرح می‌شود با توجه به نوع آن می‌تواند متفاوت باشد. انواع آزمون GRE شامل موارد زیر است:

• آزمون Subject GRE

• آزمون General GRE

این آزمون هم به صورت کاغذی و هم کامپیوتری برگزار می‌شود. اگر چه نوع کامپیوتری آن در دفعات مختلف برگزار می‌شود. نوع کاغذی آن فقط سه در سال در ایران برگزار می‌گردد. نمرات این آزمون نیز پس از ۱۵ روز از روز آزمون ‌منتشر می‌شود. تا ۴ دانشگاه نیز امکان ارسال نمرات آزمون به صورت رایگان در اختیار شرکت کننده‌ها خواهد بود.

پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون GRE

آزمون GRE برای مهاجرت به کدام کشورهایی کاربرد دارد ؟

آزمون GRE به منظور مهاجرت در کشورهای زیر مد نظر است:

 • آمریکا
 • کانادا
 • استرالیا
 • انگلستان

 

البته اطلاعات مورد نیاز برای درخواست مدرک مربوطه توسط دانشگاه‌های مد نظر از شما درخواست می‌شود. با دریافت اطلاعات کامل در این آزمون شرکت کنید. به ویژه اگر برای مقاطع بالاتری قصد اپلای در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارید حتما سعی کنید مدارک لازم را ارائه دهید زیرا هرگونه سهل انگاری در این مورد شانس پذیرش شما را کاهش خواهد داد.

ساختار آزمون GRE عمومی :

استدلال کلامی (Verbal Reasoning)

استدلال کمی (Quantitative Reasoning)

نوشتار تحلیلی (Analytical Writing)

موارد آزمون GRE سابجکت:

• زیست شناسی

• ریاضیات

• شیمی

• فیزیک

• ادبیات زبان انگلیسی

• روانشناسی

به دلیل وجود محدودیت و تحریم‌های مختلف برای مبادلات ارزی ایجاد شده در کشورمان، افراد شرکت کننده در آزمون مرتبط با مشکلات بسیاری برای پرداخت هزینه هستند. بنابراین برای ثبت نام و پرداخت هزینه‌ها بهتر است از راهنمایی و کمک مشاوران مجرب بهره ببرید.

از جمله روش‌های موجود برای پرداخت هزینه آزمون GRE می‌توان موارد زیر را نام برد:

· انواع کارت‌های اعتباری

· حواله ارز

• فیزیک

· داشتن ووچر یا کوپن

پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون GRE

هزینه آزمون GRE

هزینه درخواستی برای آزمون GRE در حال حاضر ۲۰۵ دلار است.

به منظور موفقیت در آزمون GRE سعی کنید با تکنیک‌های خاص برای مختلف آشنا شوید زیرا در این حالت شانس شما برای کسب نمره مطلوب بیشتر خواهد بود ، همانطور که قبلا یاد شده این آزمون صرفا برای چالش تسط زبانی شما اجرا نمی شود، فرد باید توانایی‌های خاصی نیز داشته باشد. با تمرین و تکرار کافی می‌توانید به راحتی به نمره قابل قبول دست یابید. تست‌های مختلف را قبل از آزمون در اولویت قرار دهید هر چه مهارت خود را در این زمینه افزایش دهید به همان مراتب موفقیت شما نیز بیشتر خواهد بود.

باید و نبایدهایی در مورد آزمون GRE

 • هزینه ثبت نام در آزمون در حال حاضر ۲۰۵ دلار می‌باشد.
 • اعتبار این آزمون ۵ سال بوده و بعد از آن مدرک مرتبط غیر قابل استفاده خواهد بود.
 • مدت آزمون عمومی جی ار ایی، ۳ ساعت ۴۵ دقیقه می‌باشد ولی سابجکت ۲ ساعت و ۵۰ دقیقه است.
 • هر فرد می‌تواند بعد از طی شدن ۲۱ روز دوباره در آزمون شرکت کند.
 • هر فرد در سال مجاز به شرکت در این آزمون به مدت ۵ بار را دارد.
 • نوع کاغذی این آزمون در ماههای سپتامبر، آوریل و اکتبر برگزار می‌شود.
 • پیشنهاد می‌شود در آزمون GRE کامپیوتری شرکت کنید زیرا شانس و موفقیت شما بیشتر خواهد بود.
 • حداقل سن فرد برای شرکت در این آزمون ۲۱ سال می‌باشد.
 • آزمون مربوط فقط برای تحصیل در مقاطع بالاتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آزمون GRE

مراحل ثبت نام آزمون GRE

به منظور ثبت نام در آزمون می‌توانید به وب سایت اصلی آن مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات خواستی و پرداخت هزینه مربوط، مراحل لازم را تکمیل کنید. برای پرداخت هزینه نیز پیشنهاد ما برای شما این است که از کارت‌های اعتباری و کیف پول‌های الکترونیکی استفاده کنید.

در نظر گرفتن موارد زیر نیز به منظور موفقیت الزامی است:

اختصاص دادن وقت کافی برای مطالعه

تمرین هر چه بیشتر

شرکت در آزمون‌های آمادگی آنلاین

مطالعه منابع آزمون

مطالعه انفرادی

آشنایی با تکنیک‌های مختلف

شناخت بیشتر ضعف‌های خود

شرکت در دوره‌های آمادگی

پرداخت هزینه آزمون GRE

نمره قابل قبول آزمون GRE با توجه به بخش‌های مختلف آن شامل موارد زیر است :

استدلال کلامی و کمی: بین ۱۱۳۰ تا ۱۷۰ میانگین قابل قبول بین ۱۵۰ تا ۱۵۲

نگارش تحلیلی: بین ۰ تا ۶ میانگین قابل قبول ۳.۵

این آزمون به صورت آنلاین در هر هفته برگزار می‌شود. فرد می‌تواند با ایجاد حساب کاربری مشخص در وب سایت اصلی در آزمون‌های نوع کامپیوتری شرکت کند. حداقل سه هفته قبل نیز باید ثبت نام خود را تکمیل کنید تا بتوانید در روز مشخص در این آزمون شرکت کنید.

پرداخت هزینه آزمون GRE

به منظور پرداخت هزینه شرکت در آزمون GRE می‌توانید همین اکنون با شماره‌های موجود با ما در تماس باشید و به راحتی ، بدون هیچ گونه دغدغه در کوتاهترین مدت زمان،‌هزینه مربوطه را پرداخت کنید. ما اینجا هستیم تا شما بتوانید به راحتی اقدامات مربوط به جابجایی ارز به صورت بین المللی را نهایی کنید ، کارشناسان ما با تجربه و تخصص کافی در این زمینه ،‌اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار خواهند داد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد پروسه پرداخت هزینه آزمون GRE ،‌سوال خود را مطرح کنید تا راهنمایی کامل را به دست آورید. ‌ما با بهره مندی از مشاوره و سرویس‌های بین المللی مختلف ما می‌توانید اقدامات پرداخت هزینه را تکمیل کنید.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات ارزی مختلف و حواله ارز ، پی پال ، کارت های اعتباری بین المللی ، گیفت کارت های بین المللی ، پرداخت های خارجی ، حساب بانکی خارجی و دیگر خدمات ویژه هوراداکس ، از طریق روش های ذکر شده در صفحه تماس با ما و شماره تماس هوراداکس ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.