آزمون sat چیست؟

آزمون sat یکی از مهمترین و معتبرترین آزمون‌های اجرا شده در کشور آمریکا ‌است که بوسیله شرکت غیردولتی کالج برد برگزار می‌گردد. برای اولین بار این آزمون در سال ۱۹۰۱ در آمریکا اجرا شد و در حال حاضر بسیاری از دانشگاه‌های انگلیسی غیر آمریکایی با برگزاری این آزمون، به عنوان معیار به منظور پذیرش متقاضیان خود در اولویت شرایط تحصیل در مرکز آموزشی خود قرار می‌دهند. توجه داشته باشید که این آزمون نیز مانند آزمون GRE به دو نوع جنرال و سابجکت دسته بندی شده که هر یک مهارت‌های مختلف متقاضیان را می‌سنجند. در آزمون سابجکت مهارت‌های درک مطلب، حل مسئله و … ارزیابی شده و در دسته دوم این آزمون برای هر رشته به شکل تخصصی برگزار می‌شود که تسلط افراد را بر اساس مباحث علمی مورد بررسی قرار می‌دهد.

دریافت مشاوره رایگان از هوراداکس

آزمون sat برای پذیرش در دانشگاه‌های مختلف به صورت مختلف برگزار شده و می‌توان گفت آزمون SAT جنرال به آزمون GRE شباهت بسیاری دارد که شامل ۳ بخش بوده و از نکات مثبت این آزمون می‌توان به نداشتن نمره منفی آن اشاره کرد به این معنا که پاسخ‌های نادرست متقاضیان امتیازی از فرد کسر نخواهد کرد. به صورت کلی این آزمون برای ارزیابی و بررسی مهارت‌های کلامی، ریاضی، نوشتاری و ... داوطلبان در نظر گرفته شده است. متقاضیانی که قصد شرکت در دوره‌های کارشناسی و تحصیل در این مقطع در کشورهایی چون ایترالیا، آمریکا و کانادا را دارند مستلزم گذراندن این آزمون و کسب نمره قبولی در آن می‌باشند.

آزمون sat

آزمون sat برای مهاجرت به چه کشورهایی کاربرد دارد؟

آزمون sat مناسب متقاضیانی که قصد شرکت و پذیرش در دوره‌های کارشناسی در دانشگاه‌های مختلف را دارند یکی از مهمترین و ضروری ترین آزمون‌های برگزاری بوده و بایستی در این آزمون شرکت داشته باشند. همچنین اغلب مدارس با توجه به نتیجه کسب شده در این آزمون، فلوشیپ‌های آموزشی و بورسیه‌های تحصیلی را به متقاضیان در نظر می‌گیرند.

آزمون sat به عنوان یکی از معروف ترین و معتبرترین آزمون‌هایی شناخته می‌شود که گذراندن آن برای ورود به مقطع کارشناسی در دانشگاه مدنظر از جمله الزامات به شمار می‌رود که در این راستا برای برخی از متقاضیان و تحصیل کنندگان جای سوال ‌است که گذراندن این آزمون برای مهاجرت به کدام کشورهای جهان کاربرد دارد. در این خصوص می‌توان گفت برای اغلب کشورهای جهان کسب نمره قبولی در این آزمون از اهمیت و کاربرد بسیار برخوردار است. هم چنین شهروندان ایرانی که تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ترکیه را دارند بایستی این آزمون را گذرانده و نمره بالایی را در آن کسب نمایند.

به علاوه آزمون SAT GENERAL برای پذیرش در اغلب دانشگاه‌های ترکیه کافی بوده و افراد می‌توانند با شرکت و گذراندن این آزمون فرصت تحصیل در ترکیه و مهاجرت به این کشور را داشته باشند. البته برای تحصیل در دانشگاه‌های عالی مرتبه جهان بایستی برای بخش سابجکت این آزمون نیز برنامه ریزی دقیقی داشته باشند.

آزمون wes

هزینه آزمون sat در چه رنجی ‌است؟

آزمون sat به زبان انگلیسی برگزار شده و در واقع توسط کشور آمریکا پایه ریزی شده که این آزمون به عنوان پیش نیازی برای پذیرش متقاضیان در مقطع کارشناسی در کشورهایی چون استرالیا، نروژ، کانادا، ترکیه و … ‌است. این آزمون به عنوان یک آزمایش استاندارد شناخته شده است.

این آزمون نشان می‌دهد که مراکز آموزشی و مدارس شما را به چه صورتی با ارزیابی توانایی محاسباتی، وضوح بیان و درک مطلب برای پذیرش در کالج مدنظر آماده می‌کند. میانگین نمره‌ای که در این آزمون می‌توان کسب نمود ۱۰۶۸ ‌است که البته این نمره هر سال در حال تغییر بوده و آنچه برای متقاضی به عنوان نمره ایده آل به حساب می‌آید به نظرات و معیارهای دانشگاه و کالج مربوطه بستگی دارد. هزینه ثبت نام در آزمون sat با توجه به موسسات و مراکز مختلف، متغیر بوده و این موضوع به گزینه‌ها‌ شرایطی که متقاضی در اولویت خود قرار می‌دهد بستگی دارد که در حالت کلی می‌توان گفت هزینه‌های این آزمون به موارد زیر دسته بندی می‌شود:

هزینه ثبت نام در آزمون ست

هزینه ثبت نام با تاخیر

هزینه ثبت نام همراه با بخش مقاله

هزینه بررسی سریع نتایج آزمون

هزینه ثبت نام از طریق تلفن

- هزینه اعتراض به نمره آزمون

هزینه درخواست نمره اضافی و زودتر اعلام کردن نتایج

هزینه تغییر هر موردی در آزمون اس ای تی

مراحل ثبت نام آزمون sat

در راستای ثبت نام و شرکت در آزمون sat می‌توان گفت متقاضیان بایستی از طریق سایت کالج برد به شکل آنلاین اقدامات لازم را انجام داده و ابتدا با ورود به سایت مربوطه بر روی کلمه Register کلیک نمایند و پس از آن برای خود یک حساب کاربری ایجاد کرده و اطلاعات شخصی را وارد کنند. همانطور که میدانید این آزمون در ایران برگزار نمی شود از این رو افرادی که تمایل دارند در این آزمون شرکت داشته باشند بایستی به ترکیه، آذربایجان یا کشورهای دیگر سفر داشته و فرصت شرکت در آزمون اس ای تی را از دست ندهند.

بخش اول و دوم این آزمون هر کدام از ۲۰۰ تا ۸۰۰ نمره بوده و نمره نهایی که به متقاضی داده می‌شود میان ۴۰۰ تا ۱۶۰۰ بوده و بخش سوم آن از ۱ تا ۱۶ ‌است. امتحان دارای ۳ بخش بوده که هر کدام نمره‌ای بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ را دارا بوده و در پایان نمره‌های هر ۳ بخش این آزمون جمع شده و نمره نهایی داوطلب مشخص می‌شود. حداقل نمره ای که داوطلبان بایستی در این آزمون دریافت کنند تا فرصت تحصیل در دانشگاه‌های خوب را داشته باشند ۱۳۰۰ ‌است. مدت اعتبار آزمون اس ای تی ۵ سال بوده و پس از پایان اعتبار بایستی برای تمدید آن دوباره در این آزمون برگزاری شرکت داشته باشید. که به این منظور دوباره بایستی مراحل طی شده در ثبت نام و پرداخت هزینه‌ها و … را طی نمایید.

آزمون sat

پرداخت هزینه آزمون sat چگونه ‌است؟

آزمون sat به صورت ۷ بار در سال برگزار شده و این فرصت بسیار طلایی برای افرادی ‌است که بر اساس شرایط و موقعیت خود می‌توانند در بهترین زمان در این آزمون شرکت داشته باشند. از جمله ماه‌های برگزاری این آزمون نوامبر، دسامبر، ژانویه، مارس و … ‌است. همانطور که در بخش‌های قبلی ذکر کردیم هزینه‌های پرداختی برای آزمون اس ای تی یکسان نبوده و بر اساس موسسه ای که محل برگزاری آزمون ‌است. قیمت مختلفی را به دنبال خواهد داشت. که به صورت تقریبی می‌توان گفت هزینه پرداختی برای این آزمون ۵۵ دلار ‌است.

مخاطبان و متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات دقیق در خصوص نحوه برگزاری آزمون اس ای تی، هزینه‌های برگزاری این آزمون و … از کارشناسان و مشاوران باتجربه هوراداکس کمک بگیرند.

 

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات ارزی مختلف و حواله ارز ، پی پال ، کارت های اعتباری بین المللی ، گیفت کارت های بین المللی ، پرداخت های خارجی ، حساب بانکی خارجی و دیگر خدمات ویژه هوراداکس ، از طریق روش های ذکر شده در صفحه تماس با ما و شماره تماس هوراداکس ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.