پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون PTE

معرفی آزمون PTE

آزمون PTE چیست ؟ هزینه درخواستی برای شرکت در این آزمون چقدر است/ به چه روشی می‌توان هزینه درخواستی را پرداخت کرد؟ مراحل ثبت نام آزمون به چه شکلی است؟ در ادامه در نظر داریم به طور کامل اطلاعات مفیدی برای علاقه مندان شرکت کننده در این آزمون ارائه دهیم و به برخی از مهمترین منابع لازم و کمکی به آزمون بپردازیم. با ما همراه باشید.

دریافت مشاوره رایگان از هوراداکس

آزمون PTE یکی دیگر از آزمون‌های معتبر و شناخته شده برای ارائه تسلط زبانی انگلیسی است. که به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود. این ازمون مخفف آزمون The Pearson Test of English Academic است. افراد به منظور مهاجرت به کشورهای مختلف می‌توانند با داشتن مدرک قابل قبولی از این ازمن به راحتی شانس مهاجرت خود را افزایش دهند. این آزمون نیز همانند آزمون تافل و آیلتس ۴ مهارت جداگانه را می‌سنجد. که شامل موارد زیر است:

speaking

Writing

listening

reading

به راحتی با تمرین و تکرار کافی می‌توانید تسلط لازم برای کسب امتیاز قابل قبول و دلخواه را به دست آورید. حتما با تکنیک‌های آزمون اشنا شوید در این صورت به راحتی می‌توانید شانس خود را برای کسب امتیاز بیشتر افزایش دهید. هر ساله افراد زیادی در این آزمون در کشورهای مختلف شرکت می‌کنند. امکان برگزاری این آزمون در این نیست به همین دلیل داوطلبان برای شرکت در آزمون PTE لازم است که که به کشورهای همسایه سفر کنند. در وب سایت اصلی این آزمون، کشورهایی که امکان برگزاری آزمون در آنها موجود می‌باشد، مشخص شده است. در حال حاضر کشورهایی زیر برای متقاضیان ایرانی مورد استقبال قرار گرفته است:

• ترکیه

• امارات متحده عربی

• عراق

• آذربایجان

پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون PTE

آزمون PTE در چه کشورهایی کاربرد دارد؟

جهت کسب اطلاعات کامل و بیشتر در مورد کشور و موسساتی که مدرک به دست آمده از آزمون PTE را مورد تایید دارند می‌توانید به وب سایت اصلی آزمون و بخش Who Accepts It مراجعه کنید و به لیست کاملی از کشورها و دانشگاه‌های مختلف دسترسی داشته باشید. در این بخش همچنین به امتیاز و نمره ای که هر یک از دانشگاه‌ها در نظر دارند اشاره شده است. البته توصیه ما به شما آن است که به اطلاعات درج شده در این وب سایت بسنده نکنید و حتما مطابق با دانشگاه و کشوری که قصد مهاجرت دارید بررسی بیشتری انجام دهید. دانشگاه‌ها همواره اطلاعات کاملی در مورد مدرک زبانی مورد تایید شان را در وب سایت‌های اصلی خود ارائه می‌دهند می‌توانید راهنمایی بیشتری را نیز از طریق مکاتبه با مسئولین آن دانشگاه نیز به دست آورید. ممکن است بپرسید که تفاوت آزمون PTE با آزمون تافل و یا آیلتس چیست؟ متقاضیانی که در این آزمون شرکت می‌کنند دلایل مختلفی دارند. در بسیاری از مواقع شرکت در آزمون PTE در مقایسه با آزمون تافل و یا آیلتس مزایای بسیاری دارد که از جمله مهمترین آن می‌توان موارد زیر را نام برد:

• اعتبار آزمون

• زمان گزارش نتایج در کوتاه مدت

• بدون خطای انسانی

در آزمون آیلتس امتیاز و نمره ای که به شما تعلق خواهد گرفت تا حدودی به ممتحن وابسته است البته خطای یاد شده بسیار کم می‌باشد ولی به هر حال بدون خطا نیست. این نوع از آزمون‌ها از آنجا که به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود، معمولا نتایج مطمئن تری دارند.

پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون PTE

هزینه آزمون PTE

هزینه درخواستی برای شرکت و ثبت نام در آزمون PTE به کشوری بستگی دارد که متقاضی مورد انتخاب قرار داده است. این هزینه در کشورهای مختلف متفاوت است. به عنوان مثال در ترکیه ، هزینه درخواستی ۱۰۰۰ لیر می‌باشد. به منظور اطلاع از قیمت دقیق و همچنین انجام مراحل پرداخت هزینه همین اکنون می‌توانید با کارشناسان هوراداکس در تماس باشید و راهنمایی لازم را به دست آورید. به راحتی با تمرین و تکرار کافی می‌توانید در این آزمون موفق باشید. حتما سعی کنید منابع آزمون را به خوبی به دست آورده و مطالعه کافی داشته باشید. از جمله مهمترین منابع یاد شده برای آزمون PTE می‌توان موارد زیر را در نظر گرفت:

General Practice Test 2 Level 1

General Practice Test 3 Level 1

Young Learners Breakthrough Level 4

Practice Tests Plus PTE 2013

Young Learners Springboard Level 2

Young Learners Quickmarch Level 3

نتایج این آزمون در یک بازه زمانی بسیار کوتاه در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. حداکثر مدت زمان لازم برای اعلام نتایج ۵ روز کاری است. در حلیکه برای سایر آزمون‌ها ممکن است دو و سه هفته و یا بیشتر طول بکشد. گستره پذیرش در این آزمون با آزمون آیلتس همخوانی بسیاری دارد. به همین دلیل در بسیاری از مواقع می‌توان نمره کسب شده در آزمون PTE را به ازمون‌های دیگر تبدیل کرد. لازم به ذکر است که در پاسخگویی به آزمون PTE هر گاه سوالی ، پاسخ درست داشته باشد، امتیاز کامل به دست خواهید آورد و اگر پاسخی اشتباه باشد در این صورت هیچ گونه امتیازی به شما تعلق نخواهد گرفت. گزارش نمره شما در کارنامه Pearson شامل بخش‌های مختلفی است:

اطلاعات شخصی و عکس

شماره ثبت‌نام و کد کارنامه

نمره نهایی

گزارش جزئی از پاسخ‌ها در آزمون

سیستم نمره دهی این آزمون نیز کاملا کامپیوتری است و به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. نمره آزمون PTE نیز بین ۱۰ تا ۹۰ می‌باشد. امکان معادل سازی آن با امتیازهای به دست آمده از آزمون‌های دیگر سب شده است که افراد به راحتی بتوانند با داشتن مدرک این آزمون در دانشگاه‌های مختلف پذیرش بگیرند. در این آزمون سوالاتی موجود است که می‌توان امتیاز جزیی دریافت کرد به گونه ای که با توجه به پاسخ ارائه شده می‌توانید یک امتیاز مشخصی به شما تعلق می‌گیرد.

پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون PTE

مراحل ثبت نام در آزمون PTE

به منظور ثبت نام در آزمون PTE مراحل زیر را طی کنید :

  • مراجعه به وب سایت اصلی آزمون PTE
  • ایجاد پروفایل
  • انتخاب آزمون
  • انتخاب زمان و مکان
  • پرداخت هزینه

در کمترین بازه زمانی می‌توانید فرایند ثبت نام خود را تکمیل کنید. در زمان شرکت در آزمون از شما مدرک شناسایی درخواست می‌شود، بدون داشتن مدرک شناسایی قابل قبول نمی توانید در این آزمون حضور داشته باشید. کارت شناسایی نیز اغلب گذرنامه است. نیم ساعت قبل نیز در محل آزمون حضور داشته باشید. بسیاری از شرکت کننده گان در آزمون PTE بر این باور هستند که سطح این آزمون در مقایسه با آزمون تافل و آیلتس به نسبت آسانتر است و با مطالعه کافی در یک مدت زمان مشخص میتوان رتبه دلخواه را بدست آورد. در طول ازمون شما در اتاقی قرار خواهید گرفت که ۹ نفر دیگر از شرکت کنندگان نیز در همان مکان در آزمون به صورت کامپیوتری شرکت خواهند کرد. سوالات شما کاملا متفاوت است . بلد بودن تایپ ده انگشتی به شما اجازه می‌دهد که زمان کافی برای پاسخ دادن به سوالات را داشته باشید. اگر با تایپ ده انگشتی آشنا نیستید حتما قبل از شرکت در آزمون PTE تمرین کنید. مطمئن باشید که با اندکی تلاش و در اولویت قرار دادن منابع معتبر به راحتی می‌توانید موفق شوید.

پرداخت هزینه آزمون PTE

به منظور پرداخت هزینه آزمون PTE روش‌های مختلف موجود است که بهترین آنها استفاد از کارت‌های اعتباری زیر می‌باشد:

• مستر کارت

• ویزا کارت

• گیفت کارت

از آنجا که هزینه درخواستی برای ازمون به صورت آنلاین از شما درخواست می‌شود باید نقل و انتقال بین المللی صورت گیرد. به منظور بهره مندی از مزایای کارت‌های بین المللی یاد شده می‌توانید همین اکنون با کارشناسان هوراداکس در تماس باشید و راهنمایی کامل به دست آورید. در صورت نیاز به هر گونه اطلاعات تردید نکنید از طریق شماره‌های موجود و یا چت آنلاین سوال خود را مطرح کنید. تا از مشاوره کامل بهره مند شوید. ما اینجا هستیم تا شما به راحتی بتوانید جابجایی ارز در بستر اینترنت را در کوتاهترین مدت زمان و با امنیت کامل نهای کنید. اعتماد شما، سرمایه ما است به همین دلیل در صدد آن هستیم که بتوانی رضایت کامل را به دست آوریم. هوراداکس با دریافت نماد اعتماد الکترونیکی و بکارگیری یک تیم کاملا با تجربه و کاردان توانسته است در همه این ال‌ها رضایت کامل را از جانب شما کاربران عزیز به دست آورد. می‌توانید پرداخت هزینه آزمون PTE را به ما واگذار کنید تا در کوتاه ترین مدت زمان ، پروسه مربوط نهایی شود.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات ارزی مختلف و حواله ارز ، پی پال ، کارت های اعتباری بین المللی ، گیفت کارت های بین المللی ، پرداخت های خارجی ، حساب بانکی خارجی و دیگر خدمات ویژه هوراداکس ، از طریق روش های ذکر شده در صفحه تماس با ما و شماره تماس هوراداکس ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.