آشنایی با آزمون USMLE

معرفی آزمون USMLE

آزمون USMLE چیست و به چه منظوری می‌تواند در اولویت قرار گیرد؟ هزینه لازم برای شرکت در این آزمون چقدر است؟ با استفاده از چه روش‌های می‌توان هزینه لازم برای شرکت در آزمون را به صورت آنلاین پرداخت کرد؟ در ادامه به طور کلی به معرفی آزمون USMLE خواهیم پرداخت و اطلاعات مفیدی در زمینه مراحل ثبت نام و روش‌های پرداخت هزینه آن ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

دریافت مشاوره رایگان از هوراداکس

اگر دانشجوی پزشکی باشید بدون احتمال تاکنون بارها و بارها نام آزمون USMLE را شنیده اید. این آزمون یکی از آزمون‌های معتبر پزشکی در جهان است که در سه بخش جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرد. زمانی که فرد بتواند همه مراحل مربوط را با موفقیت طی کند و مدرک قابل قبول را به دست آورد به عنوان پزشک معتبر و مجاز ایالات متحده شناخته می‌شود. آزمون USMLE که مخفف آزمون United States Medical Licensing Examination است توانمندی پزشک را در مراحل مختلف می‌سنجد. در هر یک از سطوح این آزمون فرد باید توانایی لازم را ارائه دهد تا بتواند به مرحله بعدی صعود کند. آزمون به زبان انگلیسی برگزار می‌شود به همین دلیل تسلط زبانی خوب شرط الزامی است و می‌تواند موفقیت شما برای کسب رتبه بهتر افزایش دهد. امتحان USMLE چند مرحله دارد:

USMLE STEP 1

USMLE STEP 2

STEP 2 CK

STEP 2 CS

USMLE STEP 3

آزمون USMLE

آزمون USMLE در چه کشورهایی کاربرد دارد؟

آزمون USMLE در سه سطح و در ۴ مرحله برگزار می‌گردد. هر مرحله هزینه متفاوتی دارد . مراحل اول و دوم آن در کشورهایی مختلف از جمله ترکیه قابل اجرا است ولی مرحله دوم و سوم این آزمون در کشور آمریکا برگزار می‌شود. از آنجایی که این آزمون در ایران برگزار نمی شود، متقاضیان به منظور شرکت در آن باید به کشورهای مربوط سفر کنند. با توجه به مرحله آزمون USMLE ، منابع مختلفی برای این امر در نظر گرفته می‌شود. یکی از بهترین منابع برای شرکت در این آزمون، Content Description and General Information Booklet است. ویدیوهای آموزشی مختلفی موجود است که می‌تواند بسیار مفید باشد. حتما دوره‌های مختلفی که ارائه می‌گردد را در اولویت قرار دهید تا بتوانیم به راحتی هر یک از مراحل را پشت سر بگذرانید.

مدرک آزمون USMLE مورد تایید همه دانشگاههای پزشکی آمریکا است. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی در آمریکا را دارند باید تاییدیه لازم را از سازمان‌های مختلف بگیرند. یکی از مهمترین الزامات برای دریافت تاییدیه مربوط، آن است که نمره قابل قبولی از آزمون USMLE را به دست آورید. این آزمون توسط FSMB برگزار می‌شود و مهارت‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. آزمون به صورت کامپیوتری اجرا می‌شود و شامل سوالات تستی در ۷ بخش جداگانه است و هر بخش نیز حاوی ۴۰ سوال بوده و برای هر بخش یک بازه زمانی یک ساعته در نظر گرفته شده است. کل بازه زمانی امتحان نیز ۸ ساعت است. با تمرین و آشنایی با فرمت آزمون می‌توانید در یک بازه زمانی مشخص ، آمادگی کافی برای موفقیت در آزمون USMLE را به دست آورید.

پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون USMLE

هزینه آزمون USMLE

هزینه آزمون USMLE با توجه به بازه زمانی که شما در آزمون شرکت خواهید کرد، متفاوت است. می‌توانید اطلاعات کامل در مورد هزینه درخواستی را با تماس با شماره‌های موجود و یا چت آنلاین موجود در اولین صفحه وب سایتمان به دست آورید. هزینه درخواستی برای این آزمون به صورت آنلاین از شما دریافت می‌شود به همین دلیل نیازمند استفاده از کارتهای اعتباری برای پرداخت هزینه مربوطه هستید مانند:

  • ویزا کارت
  • مستر کارت
  • گیفت کارت

کارت‌های اعتباری بین المللی با امنیت و کارایی فوق العاده مناسب ترین گزینه برای جابجایی ارز است. به منظور بهره‌مندی از مزایای کارت‌های اعتباری با کارشناسان هوراد اکس در تماس باشید. نتایج آزمون معمولا در روزهای چهارشنبه منتشر می‌شود و بعد از سه و چهار هفته از شرکت در آزمون می‌توانید نتایج مربوط را مشاهده کنید. اگر در مرحله اول آزمون رتبه قابل قبولی دریافت نکنید امکان شرکت در مرحله بعدی را نخواهید داشت. افراد در صورتی به مرحله بعدی صعود می‌کنند که بتوانند نمره حداقل را دریافت کنند. متقاضیان تا ۶ بار فرصت این را دراند که در صورت قبول نشدن در هر یک از مراحل آزمون شرکت کنند. در بازه زمانی ۱۲ ماه امکان شرکت در آزمون‌ها برای سه مرتبه فعال است. حتما منابع مربوط و دوره‌های لازم را در اولویت قرار دهید، مطمئن باشید با تمرین و مطالعه کافی در یک مدت زمان مشخص موفق به کسب امتیاز قابل قبول خواهید بود.

پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون USMLE

مراحل ثبت نام در آزمون USMLE

به منظور شرکت در آزمون USMLE ابتدا باید مدارک مربوط شما مورد تایید باشد. برای این منظور لازم است در وب سایت ECFMG حساب کاربری لازم را فعال کرده و اطلاعات لازم را ارائه دهید. پس از پاسخگویی به سوالات مربوط، فرمی برای شما صادر می‌شود که بعد از تایید دانشگاه تان باید به ECFMG ارسال گردد. اگر اطلاعات دریافتی مورد تایید باشد ، شما شانس شرکت در مراحل مختلف آزمون را بدست خواهید آورد. اعتبار این مدرک دائمی است و مورد تایید همه دانشگاههای کشور آمریکا است. هزینه ثبت نام در آزمون به صورت پرداخت کاری انجام می‌شود. نمره قابل قبول برای آزمون USMLE حداقل ۱۹۴ است.میانگین نمرات اخذ شده توسط داوطلبان نیز بین ۲۲۵ بوده است.

پیشنهاد ما برای موفقیت در آزمون USMLE این است که حتما سعی کنید با فرمت آزمون آشنا شده و به نمون سوالات مراحل مختلف دسترسی داشته باشید. با دانستن تکنیک‌های مورد نیاز برای آزمون، موفقیت شما افزایش خواهد یافت. اخذ چنین مدرک معتبری به شما اجازه می‌دهد که به راحتی بتوانید در همه دانشگاه‌های پزشکی کشور آمریکا به تحصیل مشغول باشید.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات ارزی مختلف و حواله ارز ، پی پال ، کارت های اعتباری بین المللی ، گیفت کارت های بین المللی ، پرداخت های خارجی ، حساب بانکی خارجی و دیگر خدمات ویژه هوراداکس ، از طریق روش های ذکر شده در صفحه تماس با ما و شماره تماس هوراداکس ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.