آشنایی کامل با آزمون GMAT

آزمون GMAT چیست؟

آزمون GMAT چیست و چه کاربردی دارد؟ چه افرادی مجبور به شرکت در این آزمون هستند؟ هزینه درخواستی برای شرکت در آزمون چقدر است و با استفاده از چه روش‌هایی می‌توانیم هزینه مربوط را پرداخت کنیم؟ آزمون GMAT از چه بخش‌های تشکیل شده است و برای موفقیت در آن لازم است چه نکاتی در اولویت قرار گیرد؟ در ادامه به طور کلی به بررسی برخی از مهمترین اطلاعات پرداخته و به سوالات یاد شده پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

دریافت مشاوره رایگان از هوراداکس

افرادی که در رشته‌های مربوط به اقتصاد و یا امور مالی تحصیل می‌کنند به احتمال زیاد تاکنون بارها نام آزمون GMAT را شنیده‌اند. شرکت در این آزمون و کسب نمره قابل قبول به منظور موفقیت شغلی و تحصیلی دانشجویانی که در این رشته‌ها تحصیل می‌کنند بسیار مهم است. مقاطع بالاتر در دانشگاه‌های خارج از کشور حتما از دانشجویان این رشته‌ها، آزمون مربوط را درخواست می‌کنند.

هدف از این آزمون آن است که که آمادگی افراد برای شرکت در دوره‌های مقاطع بالاتر مورد محک قرار گیرد. بسیاری از دانشگاه‌ها و مدارس عالی MBA بعد از بررسی نمره مربوط به این آزمون سراغ بررسی تجربه‌های کاری شما خواهند رفت. نمره بالاتر به راحتی می‌توانید پذیرش شما در دانشگاه‌های بین المللی مختلف را تضمین کند. به همین دلیل لازم است تکنیک و اصول خاص برای موفقیت در نظر گرفته شود. حتما با منابع آزمون آشنا شده و تست‌های مختلف را برای موفقیت در این آزمون تمرین کنید. کتاب‌های آزمونی مختلفی توسط GMAT ارائه شده است که شامل موارد زیر است:

THE OFFICIAL FOR GMAT REVIEW

THE OFFICIAL GUIDE FOR GMAT VERBAL REVIEW

THE OFFICIAL GUIDE FOR GMAT QUANTITATIVE REVIEW

پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون PTE

آزمون GMAT برای مهاجرت به کدام کشورهایی کاربرد دارد ؟

دانشگاه‌های مختلف در کشورهای گوناگون از جمله موارد زیر مدرک آزمون GMAT را به عنوان یکی از اصلی ترین مدارک برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در خواست می‌کنند:

 • آمریکا
 • کانادا
 • برخی از کشورهای اروپایی

بسیاری از دانشجویان نمی دانند که می‌توانند به جای آزمون GMAT، در آزمون GRE نیز شرکت کنند. زیرا دانشگاه‌های مختلفی هستند که مدرک مربوط به ازمون جی ار ایی را به جای جی مت قبول می‌کنند. البته اگر قصد دریافت پذیرش از دانشگاههای بسیار معتبر را دارید پیشنهاد ما این است که به دلیل برگزار نشدن این آزمون در ایران به سمت آرمون GRE نروید زیرا در صورتی که شرایط یکسان باشد مدرک GMAT ارجح تر خواهد بود. مراکز پیشنهادی برای شرکت در این آزمون شامل موارد زیر است: ممکن است بپرسید که تفاوت آزمون PTE با آزمون تافل و یا آیلتس چیست؟ متقاضیانی که در این آزمون شرکت می‌کنند دلایل مختلفی دارند. در بسیاری از مواقع شرکت در آزمون PTE در مقایسه با آزمون تافل و یا آیلتس مزایای بسیاری دارد که از جمله مهمترین آن می‌توان موارد زیر را نام برد:

Arminco Ltd., Yerevan, Armenia

Delta Learning, Tbilisi, Georgia

Capital Knowledge, Manama, Bahrain

New Horizons Computer Learning Center, Sharq, Kuwait

Azerbaijan University of Languages, Baku, Azerbaijan

با تمرین، تست زنی کافی و تمرکز در یک بازه زمانی مشخص می‌توانید به راحتی در آزمون GMAT نمره قابل قبل به دست آورید. حتما سعی کنید با تکنیک‌های ویژه برای پاسخ دادن به هر یک از سوالات موجود و نمونه ازمون‌های قبلی آشنا شوید.

پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون GMAT

هزینه آزمون GMAT

هزینه درخواستی برای این آزمون در حال حاضر ۲۸۵ دلار آمریکا، ۲۵۰ یورو و ۲۲۵ پوند انگلیس است که با توجه به نرخ دلار در کشوران برای برخی از متقاضیان این مبلغ یک هزینه گزافی است به همین دلیل لازم است بررسی‌های لازم برای انتخاب مراکز معتبر به منظور پرداخت هزینه لازم در نظر گرفت شود.

کاربران ایرانی برای پرداخت هزینه نیز با مشکلات و محدودیت‌هایی روبرو هستند. وجود تحریم‌ها امکان استفاده از کارت‌های بانکی بین المللی و سرویس‌های مختلف را برای هموطنان عزیزمان با مشکل مواجه ساخته است ولی گران این امر نباشید زیرا هوراد اکس راهکارهای مختلفی را در نظر دارد.

می توانید همه پروسه لازم برای پرداخت هزینه را به ما بسپارید. راهنمایی کامل در این زمینه در اختیار شما قرار می‌گیرد. نمره آزمون به طور کامل به تعداد سوالاتی بستگی دارد که فرد پاسخ داده است. مهارت‌های مختلفی طی آزمون GMAT مورد سنجش قرار می‌گیرد از جمله مهارت‌های مربوط می‌توان موارد زیر را نام برد:

مهارت محاسبات

مهارت کلامی

استدلال یکپارچه

ارزشیابی نگارش تحلیلی

موارد یاد شده جزو بخش‌های اصلی این آزمون است. که برای پاسخ دادن به هر یک از سوالات موجود در این بخش‌ها لازم است تکنیک‌های خاصی در نظر گرفته شود. مدت زمان لازم برای پاسخ دادن به ۴ بخش جداگانه نیز ۳ ساعت و نیم است.

پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون GMAT

مراحل ثبت نام آزمون GMAT

به منظور ثبت نام در آزمون GMAT می‌توانید به وب سایت MBA مراجعه کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید. پس از عضویت با ورود به بخش آزمون می‌توانید اقدامات لازم برای ثبت نام را نهایی کنید. همانطور که می‌دانید امکان شرکت در این آزمون و برگزاری آن در ایران مقدور نیست به همین دلیل باید کشورهای همسایه برای این منظور انتخاب شود. کشور ترکیه برای این منظور می‌تواند گزینه مناسبی در نظر گرفته شود.

مراحل ثبت نام آزمون GMAT شامل :

 

۱. ورود به وب سایت رسمی آزمون شده

۲. در سایت اکانت خود را ایجاد کنید

۳. اطلاعات پروفایل را تکمیل کنید

۴. گزینه Take a GMAT Exam را انتخاب کنید

۵. سپس روز آزمون و مکان مورد نظرتان را انتخاب کنید

۶. برای ارسال نمره اخذ شده نیز دانشگاه مورد نظر را انتخاب کنید

۷. و در نهایت پرداخت هزینه

باید و نبایدهای در مورد آزمون GMAT :

 • این آزمون هم به صورت آنلاین و هم به صورت کاغذی برگزار می‌شود.
 • در حال حاضر امکان برگزاری این آزمون در ایران وجود ندارد.
 • افراد متقاضی برای شرکت در آزمون می‌توانند به کشورهای همسایه سفر کنند.
 • کشور ترکیه، و کشورهای حوزه خلیج فارس گزینه مناسبی برای شرکت در این آزمون خواهد بود.
 • نمره قبولی خاصی در این آزمون مد نظر نیست.
 • نمره بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ یک نمره قابل قبولی در نظر گرفته می‌شود.
 • برای دریافت پذیرش از دانشگاههای معتبر اخذ نمره ۷۰۰ الزامی است.
 • توجه کنید اگر در این ازمون سوالی بدون جواب بماند نمره منفی به شما تعلق می‌گیرد.
 • هرگز چندین سوال پشت سر هم را بدون جواب نگذارید، زیرا در این صورت مقدار امتیاز منفی بیشتری در نظر گرفته می‌شود.

در کمترین بازه زمانی می‌توانید فرایند ثبت نام خود را تکمیل کنید. در زمان شرکت در آزمون از شما مدرک شناسایی درخواست می‌شود، بدون داشتن مدرک شناسایی قابل قبول نمی توانید در این آزمون حضور داشته باشید. کارت شناسایی نیز اغلب گذرنامه است. نیم ساعت قبل نیز در محل آزمون حضور داشته باشید. بسیاری از شرکت کننده گان در آزمون PTE بر این باور هستند که سطح این آزمون در مقایسه با آزمون تافل و آیلتس به نسبت آسانتر است و با مطالعه کافی در یک مدت زمان مشخص میتوان رتبه دلخواه را بدست آورد. در طول ازمون شما در اتاقی قرار خواهید گرفت که ۹ نفر دیگر از شرکت کنندگان نیز در همان مکان در آزمون به صورت کامپیوتری شرکت خواهند کرد. سوالات شما کاملا متفاوت است . بلد بودن تایپ ده انگشتی به شما اجازه می‌دهد که زمان کافی برای پاسخ دادن به سوالات را داشته باشید. اگر با تایپ ده انگشتی آشنا نیستید حتما قبل از شرکت در آزمون PTE تمرین کنید. مطمئن باشید که با اندکی تلاش و در اولویت قرار دادن منابع معتبر به راحتی می‌توانید موفق شوید.

پرداخت هزینه آزمون GMAT

به منظور شرکت در این آزمون و پرداخت هزینه مربوط، نیازمند استفاده از کارت‌های اعتباری مختلف هستید. ولی در حال حاضر به دلیل شرایط موجود، بدون کمک متخصصان مجرب حوزه‌های بین‌المللی، ممکن است موفق نشوید. از جمله کارتهای اعتباری مختلف که در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرد میتوان موارد زیر را نام برد:

مستر کارت

ویزا کارت

حساب‌های ارزی مختلف

همین اکنون می‌توانید با ما با شماره‌های موجود در تماس باشید یا از طریق چت آنلاین راهنمایی کامل به دست آورید، اعتماد شما، سرمایه ما است به همین دلیل در صدد آن هستیم که خدمات عالی ارائه دهیم. همه پروسه لازم برای پرداخت هزینه آزمون آزمون GMAT و همچنین بهره‌مندی از کارت‌های اعتباری بین المللی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

به منظور پرداخت هزینه آزمون‌های مختلف، حتما مراکز معتبر را هدف قرار دهید زیرا سودجویان بسیاری در صدد فریب کاربران بوده و معمولا ترفندهای مختلفی را برای این امر در نظر دارند. به منظور بهره مندی از خدمات جابجایی ارز در بستر اینترنت با کیفیت عالی و پرداخت هزینه‌های مقرون به صرفه با راه‌های ارتباطی موجود با ما در تماس باشید. همکاران ما پس از بررسی شرایط موجود می‌توانند مناسب ترین گزینه را برای شما در اولویت قرار خواهند داد.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات ارزی مختلف و حواله ارز ، پی پال ، کارت های اعتباری بین المللی ، گیفت کارت های بین المللی ، پرداخت های خارجی ، حساب بانکی خارجی و دیگر خدمات ویژه هوراداکس ، از طریق روش های ذکر شده در صفحه تماس با ما و شماره تماس هوراداکس ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.