تحصیل در کشور دانمارک (ویزای تحصیلی دانمارک)؛ پرداخت شهریه دانشگاه دانمارک

دانمارک کشوری کوچک در شمال اروپاست که ۵.۶ میلیون نفر در آن زندگی می­کنند. این کشور در میان بهترین کشورها برای تجارت قرار دارد، سطح زندگی در آن از استاندارد قابل­توجهی برخوردار است و از همه مهمتر، اغلب در رتبه­های برتر آموزشی قرار دارد. دانشجویان بین­المللی نیز به دلیل سطح بالای زندگی و تنوع زیادی در رشته­های تحصیلی موجود در دانشگاه­های دانمارک، برای اخذ ویزا اقدام می­کنند و با پرداخت شهریه دانشگاه دانمارک خود را برای ادامه تحصیل در این کشور آماده می­کنند.

 در این مقاله قصد داریم درباره چگونگی اخذ ویزا، تحصیل در مدارس و دانشگاه­های دانمارک و هزینه­ های زندگی و تحصیل در دانمارک صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

دریافت مشاوره رایگان از هوراداکس

چرا تحصیل در دانمارک؟

اگر به فکر تحصیل در خارج از کشور هستید، وقت آن فرا رسیده¬ که با اخذ ویزا و پرداخت شهریه دانشگاه دانمارک سفر آکادمیک خود را در این کشور آغاز کنید. دانمارک به عنوان کشوری با شادترین افراد شناخته شده¬است؛ از زمان آغاز گزارش جهانی سازمان ملل درباره میزان رضایت¬مندی، دانمارک جایی است که تقریبا هر بار در رتبه اول قرار گرفته است. این کشور نمونه درخشان ارزش¬های اروپایی است که طی هزاران سال توسعه یافته¬است، ازجمله حمایت از آزادی¬های مدنی، رفاه فردی، برابری درآمد و حاکمیت دموکراتیک. دانمارک به طور مرتب در تمام معیارهای عملکرد ملی نمره بالایی کسب می¬کند و دارای بهترین خدمات عمومی در جهان است. از همه مهمتر، دانمارک تأکید زیادی بر سیستم آموزش عالی خود دارد و آن را به مقصد برتر دانشجویان بین¬المللی تبدیل کرده¬است. همانطور که می¬بینید دانمارک یک گزینه عالی برای دانشجویان بین¬المللی است. شما همچنین می¬توانید از برخی از بهترین دانشگاه¬های جهان تحصیلات درجه یک و حتی حقوق دریافت کنید!

ویزای تحصیلی (دانشجویی دانمارک)

دانمارک خانه خلاقیت است و محیطی ایده¬آل برای تحصیل را ارائه می¬دهد. پس از ثبت¬نام و قبول شدن در یکی از بهترین دانشگاه¬های دانمارک، باید ویزای دانشجویی دریافت کنید و سپس برای پرداخت شهریه دانشگاه دانمارک اقدام کنید. سندی که به شهروندان خارجی اجازه تحصیل در دانمارک را می¬دهد به جای «ویزای دانشجویی»، «اجازه اقامت» نامیده می¬شود.
- شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس برای تحصیل در دانمارک مجبور به درخواست سند اقامت اتحادیه اروپا هستند.
- شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس برای ادامه تحصیل در دانمارک مجبور به درخواست مجوز اقامت هستند.

تحصیل در دانمارک

تحصیل در مدارس دانمارک

آموزش و پرورش از اولویت­های مهم در دانمارک است. سیستم تحصیلات و آموزش دولتی دانمارک از طریق مالیات تأمین می­شود و رایگان است. البته بعضی والدین موظفند برای ثبتنام فرزندشان در مدارس خصوصی، مبلغی برای پرداخت شهریه دانشگاه دانمارک ذخیره داشته باشند. سیستم مدارس دانمارک برای دانش­آموزان از ۶ تا ۱۹ سالگی آموزش با کیفیت بالا را ارائه می­دهد.

از هر شش کودک پنج نفر در یک مدرسه ابتدایی عمومی و یک نفر دیگر در مدرسه ابتدایی خصوصی تحصیل می­کنند. دانمارک دارای بیش از ۲۴ مدرسه بین­المللی است و در درجه اول کودکان با پدر و مادر خارجی که برای یک دوره کوتاه­مدت در دانمارک حضور داشته­اند، در آن ثبت­نام می­شوند. شهرداری­ها مسئول آموزش ابتدایی و متوسطه دوره اول هستند. پس از اینکه اقامت گرفتید و در محل زندگی خود مستقر شدید، لازم است با شهرداری محل خود تماس بگیرید تا مدرسه مناسب کودک خود را پیدا کنید.

کارشناسی در دانمارک

دانشگاه¬ها، کالج¬ها و آکادمی¬های دانمارک از پیشرفته¬ترین موسسات هستند. محیط یادگیری دوستانه و آرام است و دانشجویان و معلمان در حین کلاس و سخنرانی¬ها به طور آشکار بحث می¬کنند. هر رشته¬ای را که برای تحصیل در دانمارک انتخاب کنید، می¬توانید انتظار کیفیت عالی و استانداردهای علمی شناخته¬شده در سراسر جهان را داشته باشید. شما می¬توانید از طیف گسترده¬ای از برنامه¬های آموزش داده شده به زبان انگلیسی، از علوم طبیعی و مهندسی تا معماری و طراحی، انتخاب کنید. شما می¬توانید با ارائه رزومه خود و اخذ ویزا و پرداخت شهریه دانشگاه دانمارک به عنوان یک دانشجوی بین-المللی وارد این موسسات شوید. سیستم آموزش عالی در دانمارک بسته به تخصص شما و تمرکز بر مهارت¬های تحقیقاتی یا عملی به چند نوع دانشگاه تقسیم می¬شود: دانشگاه¬های مرسوم- تقریبا در هر زمینه¬ای که تصور کنید می¬توانید از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا از روانشناسی گرفته تا علوم کامپیوتر استفاده کنید. کالج¬های دانشگاهی- این مدارس برنامه¬های کارشناسی حرفه¬ای را در زمینه¬هایی مانند آموزش دبیری، مهندسی، تجارت، پرستاری یا مددکاری اجتماعی ارائه می¬دهند. برنامه¬های تحصیلی شامل کارگاه¬های مختلف و مکان¬های کاری، ازجمله در خارج از کشور است. موسسات آموزش عالی هنری- مدارس تخصصی که می¬توانید در آن رشته هنر، موسیقی، معماری یا طراحی را دنبال کنید. مدارس آموزش و پرورش دریایی- مدارس بسیار متمرکز بر تحقیق و مهارت¬های عملی، اختصاص داده¬شده به دانش¬آموزانی که به مهندسی فنی و دریایی علاقه¬مند هستند.

کارشناسی ارشد در دانمارک

سیستم آموزش عالی دانمارک یکی از بهترین سیستم¬های شناخته¬شده در شمال اروپاست و شهرت آن برای تعالی و نوآوری کاملا شایسته است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانمارک فرصتی است برای بهره¬گیری از این سیستم عالی آموزشی همراه با دانشگاه¬های مشهور بین¬المللی و انتخاب عالی استادان انگلیسی زبان و بدون شهریه برای اتباع اتحادیه اروپا. دانمارک با کیفیت عالی زندگی، جامعه دوستانه و محیط امن همراه است و مقصد فوق¬العاده تحصیلات تکمیلی را ایجاد می¬کند. برای اینکه شانس بیشتری برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد داشته باشید، نیاز است که برای بیش از یک دانشگاه درخواست بفرستید. توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش و پرداخت شهریه دانشگاه دانمارک معدل نمره (GPA) تان در حد نصاب دانشگاه بگنجد.

دکتری در دانمارک

سیستم آموزش عالی دانمارک بیش از ۵۰۰ سال قدمت دارد. بنابراین جای تعجب نیست که دانشگاه¬های آن در طیف وسیعی از اختراعات و پیشرفت¬های علمی، از تئوری کوانتوم گرفته تا بازی لگو دستی داشته-اند. امروزه دولت، سرمایه¬گذاری بیشتری در سیستم آموزش عالی دانمارک انجام می¬دهد تا بتواند محققان دکتری را با صلاحیت بالا تولید کند. دلایلی ازقبیل امکانات تحقیق و توسعه عالی، دروس رایگان دانمارکی، غالبا بدون نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه دانمارک و دسترسی به فرصت¬های شغلی پس از تحصیل بیانگر این است که چرا دانمارک می¬تواند مکانی ایده¬آل برای تحصیل در مقطع دکتری شما باشد.

تحصیل در دانمارک

معرفی دانشگاه های دانمارک و اعتبار دانشگاه های دانمارک

دانشگاه ها، کالج ها و آکادمی های دانمارک از پیشرفته ترین موسسات هستند. محیط یادگیری دوستانه و آرام است و دانشجویان و معلمان در حین کلاس و سخنرانی ها به طور آشکار بحث می کنند. دانشگاه هایی که در جدول زیر ارائه داده ایم براساس موقعیت و عملکرد تحقیقاتی توسط اعضای دانشگاهی در سراسر جهان و اروپا ارزیابی و رتبه بندی شده اند.

عنوان دانشگاه
محل دانشگاه
University of Copenhagen
Copenhagen
Aarhus University
Aarhus
Technical University of Denmark
Kongens Lyngby
Aalborg University
Aalborg
University of Southern Denmark
Odense
Copenhagen Business School
Frederiksberg
Roskilde University
Roskilde

آزمون های ورودی برای تحصیل در دانمارک

بیش از ۳۵۰ برنامه با زبان انگلیسی در دانمارک وجود دارد. دانشگاه­های دانمارک می­خواهند میزان تسلط بر مهارت زبان انگلیسی شما را ببینند و احتمال موفقیت شما را ارزیابی کنند. اگر برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و پرداخت شهریه دانشگاه دانمارک اقدام می­کنید، بایستی تسلط خود بر زبان انگلیسی را نیز نشان دهید. گاهی باید اثبات کنید که مهارت­های زبان شما برای شرکت در کلاس­ها و درک سخنرانی­ها به اندازه کافی خوب است.

تقریبا تمام دانشگاه­های دانمارک این آزمون­های رسمی انگلیسی را قبول می­کنند:

- PTE Academic

- IELTS

- TOEFL

- C1 Advanced

تحصیل در دانمارک

هزینه تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانشگاه­های دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس رایگان است. همچنین تحصیل برای دانشجویانی که دارای اقامت دائم در این کشور هستند یا بخشی از یک بورسیه بین­المللی هستند، رایگان است.

دانشجویان سایر کشورها می­توانند هزینه­ای معادل ۴۵۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰ کرون (واحد پول دانمارک) برای تحصیلات دانشگاهی پرداخت کنند. این مبلغ بسیار کمتر از مبلغی است که دانشجویان در ایالات متحده یا انگلیس پرداخت می­کنند. کلیه دانشجویان دانشگاه به اینترنت و کتابخانه رایگان دسترسی دارند.

پرداخت شهریه دانشگاه دانمارک

برای مشاوره پرداخت شهریه دانشگاه دانمارک می¬توانید از خدمات هوراد اکس استفاده کنید. هوراداکس می¬تواند با استفاده از ویزا کارت، مستر کارت،sepa ، پیپال و سوییفت در پرداخت هزینه دانشگاه دانمارک به شما کمک کند. علاوه¬بر این هوارد اکس می¬تواند یکی از روش¬های کارآمد پرداخت که حواله داخلی است را برایتان انجام دهد.

خدمات بانکی و مالی دانشجویان دانمارک

تحصیلات عالی در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس رایگان است. هیچ وام و کمک هزینه دولتی برای شهروندان اتحادیه اروپا که قبلا در دانمارک زندگی نکرده¬اند در دسترس نیست. شهروندان دانمارکی و شهروندان اتحادیه اروپا که بیش از پنج سال در این کشور زندگی کرده¬اند با توجه به استانداردهای بین¬المللی پشتیبانی خواهند شد. چون هیچ¬گونه مبلغی برای پرداخت شهریه دانشگاه دانمارک لازم ندارید، بنابراین به¬عنوان یک دانشجوی بین¬المللی برای دریافت کمک¬هزینه از طرف مالیات¬دهنده محلی یارانه دریافت می¬کنید. بعضی اوقات دانشگاه¬ها برای برخی از دوره¬های کارشناسی ارشد خود بورسیه می¬دهند، بنابراین با موسسه انتخابی خود تماس بگیرید.

کار دانشجویی در دانمارک

دانشجویان برای ادامه زندگی یا تأمین بخشی از هزینه¬های زندگی خود در دانمارک به دنبال مشاغل پاره-وقت هستند. شهروندان اتحادیه اروپا یا سوئیس می¬توانند آزادانه و بدون محدودیت در جستجوی شغل باشند. دانشجویان خارجی همچنین این حق را دارند که در کنار تحصیل خود، فقط در هر ترم ۲۰ ساعت در هفته و تمام¬وقت در تعطیلات کار کنند. در هر دو مورد، نیاز به اجازه کار صادر شده توسط سازمان مهاجرت دانمارک قبل از ورود شما یا در حالی که از قبل در این کشور اقامت داشتید، وجود دارد. حداقل حقوق در هر ساعت کاری به طور قطعی در دانمارک اعلام نشده است، اما دانشجویان هر ساعت بین ۷۵ – ۹۰ کرون در می آورند.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات ارزی مختلف و حواله ارز ، پی پال ، کارت های اعتباری بین المللی ، گیفت کارت های بین المللی ، پرداخت های خارجی ، حساب بانکی خارجی و دیگر خدمات ویژه هوراداکس ، از طریق روش های ذکر شده در صفحه تماس با ما و شماره تماس هوراداکس ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.