آزمون‌های بین المللی: مدرک NNAS

مدرک NNAS چیست؟

مدرک NNAS یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین مدرک‌هایی است که به خصوص در سال‌های اخیر با تقاضای بسیاری مواجه بوده که دلیل این امر علاقه مندی دانشجویان و محصلین برای تحصیل در کانادا و دریافت این مدرک است. داشتن این مدرک امتیاز قابل توجهی را در زمان مهاجرت و دریافت اقامت دائم در کشور کانادا دارد از این رو افرادی که قصد دارند توسط مدرک پرستاری به این کشور مهاجرت داشته باشند، با ثبت نام و طی کردن مراحل آزمون پرستاری می‌توانند از این مدرک جهت طی کردن روند اقامت دائم در کشور کانادا استفاده نمایند.

کانادا همواره پذیرای پرستاران از نقاط مختلف دنیا بوده که دارای مدارک لیسانس و فوق لیسانس باشند. در صورتی که بتوانید یک مدرک لیسانس از موسسه بین المللی یا داخلی کشور کانادا را در دست داشته باشید در این صورت خواهید توانست فرصت تحصیل در دانشگاه‌های کانادا را داشته باشید. از مهمترین نکات در این راستا می‌توان گفت هر یک از استان‌های این کشور دارای قوانین و الزامات خاص خود بوده و با در نظر گرفتن اینکه کشور کانادا با کمبود پرستاران حرفه‌ای رو به رو است، ویزا با اولویت بالایی به پرستاران درجه یک و باتجربه اهدا می‌شود. ارزیابی مدرک پرستاری و نزدیک کردن آن به استانداردهای آمریکای شمالی توسط اتحادیه پرستاران کانادا و سرویس ارزیابی پرستاری ملی از اولین گام‌های زندگی و کار در کشور کانادا است. از این رو پیشنهاد می‌شود در استانی که قصد اقامت دارید اطلاعاتی به منظور الزامات و قوانین مرتبط با شغل پرستاری را به دست آورده و در سازمان NNAS به تشکیل پرونده و ثبت نام بپردازید.

دریافت مشاوره رایگان از هوراداکس

مدرک NNAS

مدرک NNAS برای مهاجرت به چه کشورهایی کاربرد دارد؟

مدرک NNAS یکی از مناسب‌ترین مدارک قابل اقدام کردن برای مهاجرت بوده و مورد تقاضای بسیاری از پرستاران و محصلین ایرانی است. در کانادا مدرک پرستاری دارای عناوین متعددی به صورت زیر است:

• پرستار دارای پروانه کار رسمی (Registered Nurse -RN):

دارای مدرک ۴ ساله پرستاری

• کمک پرستار دارای مجوز کار (LPN- Licensed Practical Nurse):

در سایر استان‌های کانادا و ایالت متحده

• کمک پرستار دارای پروانه کار رسمی (RPN- Registered Practical Nurse):

در انتاریو و کبک، دارای دیپلمای دو یا ساله در رشته کمک پرستاری

• پزشک پرستار:

یک RN دارای آموزش و گواهی تایید شده که می‌تواند وظایف بیشتری از جمله نوشتن آزمایش و تفسیر آنها و همچنین تجویز دارو را انجام دهد. این پرستاران را پرستاران ارشد می‌نامند.

• پرستار روانشناسی با پروانه کار (RPN):

فقط برای فعالیت در بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکاچوان، مانیتوبا و مناطق

• پرستار بهداشت روان (MHRN):

فقط برای فعالیت در انتاریو و کبک

مدرک NNAS همانطور که آگاه هستید مربوط به موسسه NNAS مخففNational Nursing Assessment Service کاندا است. از دانشگاه‌های کانادایی که با داشتن این مدرک می‌توان در آن‌ها ادامه تحصیل داد، می‌توان موارد زیر را نام برد :

• دانشگاه تورنتو (رتبه ۶ ام جهان)

• دانشگاه آلبرتا (رتبه ۱۶ ام جهان)

• دانشگاه بریتیش کلمبیا (رتبه ۲۰ ام جهان)

• دانشگاه مک مستر (رتبه ۲۷ ام جهان)

• دانشگاه مک گیل (رتبه ۳۹ جهان)

• دانشگاه اتاوا (رتبه ۴۰ ام جهان)

• دانشگاه de Montreal (رتبه ۵۱ تا ۱۰۰)

دانشگاه کلگری ( رتبه ۵۱ تا ۱۰۰)

• دانشگاه وسترن آنتاریو (رتبه ۵۱ تا ۱۰۰)

مدرک NNAS

هزینه مدرک NNAS

۳۲ مدرک ارشد در رشته NNAS در کشور کانادا وجود دارد که در مجموع ۱۵ مدرک دکترا در مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، کبک، انتاریو، ساسکاچوان و نوا اسکوشیا در برای طی کردن دوره‌های آموزشی پرستاران وجود دارد. افراد با دریافت مدرک NNAS می‌توانند شرایط پذیرش در دانشگاه‌های مختلف این کشور را مورد بررسی قرار داده و در بهترین کالج‌های این کشور به تحصیل و گذراندن دوره‌های عملی پرستاری را سپری کنند. در این میان هزینه‌های تحصیل در رشته پرستاری در کانادا یکی از موضوعاتی است که برای مخاطبان و دانشجویان از اهمیت بسیاری برخوردار است. در حالت کلی می‌توان گفت هزینه‌های دریافت مدرک NNAS در مقایسه با بسیاری از مدارک بین المللی مقرون به صرفه‌تر است و افراد می‌توانند با شرکت در این آزمون یکی از مهمترین مدارک مهارجت به کشور کانادا را اخذ کنند. هزینه‌های ارزیابی این مدرک بایستی از طریق حساب‌های بانکی بین‌المللی پرداخت شود. به این منظور مخاطبان می‌توانند با حساب ویزا یا مستر کارت خود اقدام نمایند و در صورت نداشتن این کارت‌های بین المللی از امکانات و خدمات شرکت‌های عامل، بهره‌مند شوند و در آزمون پرستاری شرکت داشته باشند. در حال حاضر پرستاری یکی از شغل‌های واجد شرایط در سیستم اکسپرس اینتری بوده و در سیستم طبقه بندی مشاغل کانادا کد این رشته ۳۰۱۲ است. با وجود اینکه کانادا به دلیل کمبود نیروی پرستار در کلینیک‌ها و بیمارستان‌های خود درهای خود را به پرستاران آموزش یافته در کل جهان باز گذاشته است. البته این برای پرستارانی بیشتر صادق است که با ورود به مرکز مربوطه، تجربه کافی برای فعالیت و شروع کار را داشته باشند.

مراحل ثبت نام مدرک NNAS

همانطور که در بخش‌های قبلی نیز ذکر کردیم دریافت مدرک NNAS دارای شرایط خاص خود بوده و برای ثبت نام در این آزمون بایستی اطلاعات و جزییات آن را داشته باشید تا بتوانید در این امتحان شرکت کنید و مدرک پرستاری خود را دریافت کنید. هم چنین شرایط پرستاری در کانادا دارای ملزومات خود است که برای کسب اطلاعات دقیق درباره تمامی مراحل و گام‌های ثبت نام در مدرک پرستاری بهتر است با مشاوران خبره در تماس باشید. داشتن سابقه کار در رشته پرستاری و مسلط بودن به زبان انگلیسی، مجوز کار در کانادا، گذراندن دوره پرستاری معادل با مدرک لیسانس از جمله مواردی است که برای ثبت نام در رشته پرستاری در کشور کانادا از شرایط مهم و ضروری است. هم چنین افرادی که در خارج از کانادا دوره‌های آموزشی پرستاری را گذرانده‌اند نیز باید دوره‌های آماده سازی برای شرکت در رشته پرستاری در کانادا را طی نماید.

از مزایای مسیر اخذ مدرک NNAS و مهارجت با آن، می‌توان موارد زیر را نام برد:

• کسب مدرک معتبر جهانی

• کسب دانش عمیق در مورد آناتومی و فیزیولوژی انسان

• آموزش‌های تئوری و عملی

• انعطاف پذیری بالای شغلی

• امکان کار در هر جای جهان ناشی از کسب دانش فراگیر در موسسات کانادایی

• مشهور بودن دوره‌های لیسانس پرستاری کانادا در سطح جهانی

• مشهور بودن دوره‌های لیسانس پرستاری کانادا در سطح جهانی

• گذراندن دوره‌های کارورزی صنعتی

• گذراندن دوره‌های کارورزی صنعتی

• راحت بودن اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی در کانادا

پرداخت هزینه مدرک NNAS

پرداخت هزینه‌های مدرک NNAS با توجه به مسیر مورد نظر مخاطبان، در رنج‌های قیمتی مختلفی است که افراد می‌توانند با ایجاد اکانت در سایت پرستاری و کامل کردن پروفایل خود، در پنل کاربری هزینه مربوطه را مشاهده کنند. متقاضیان مهاجرت از طریق پرستاری به کشور کانادا مستلزم شرکت در آزمون ریجستری پرستاری بوده و این آزمون به صورت سراسری در جهان برگزار می‌شود. از جمله مواردی که در خصوص هزینه‌های مدرک NNAS می‌توان گفت غیرقابل بازگشت بودن هزینه پرداختی بوده و در صورت انصراف دادن از شرکت در این امتحان، پول به مخاطبان بازگردانده نخواهد شد.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات ارزی مختلف و حواله ارز ، پی پال ، کارت های اعتباری بین المللی ، گیفت کارت های بین المللی ، پرداخت های خارجی ، حساب بانکی خارجی و دیگر خدمات ویژه هوراداکس ، از طریق روش های ذکر شده در صفحه تماس با ما و شماره تماس هوراداکس ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.