پرداخت هزینه آزمون های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون TOEFL

معرفی آزمون TOEFL

آزمون TOEFL چیست و چگونه برگزار می‌شود؟ مدرک آزمون تافل تا چه اندازه معتبر است؟ مراحل شرکت در آزمون چیست؟ هزینه آزمون تافل چقدر است؟ با استفاده از چه روش‌هایی می‌توان هزینه مربوط را پرداخت کرد؟ 

نام TOEFL مخفف آزمون Test of English as a Foreign Language می‌باشد. یک آزمون بین المللی معتبر و بسیار شناخته شده به منظور ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی می‌باشد. هر ساله افراد بسیاری در سراسر جهان در این آزمون شرکت می‌کنند. این آزمون برای اولین بار در سال ۱۳۴۲ برگزار شد و امروزه توسط ۱۵۰ کشور مختلف و بیش از ۱۱ هزار دانشگاه گوناگون در جهان مورد تایید است. در آزمون TOEFL مهارت‌های دانش زبانی در ۴ بخش جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرد. این آزمون توسط ETS برگزار می‌شود و مدرک آن برای مهاجرت و اپلای تحصیلی کافی می‌باشد. حتی در برخی کشورها که مدرک آزمون آیلتس مد نظر است می‌توان به راحتی نمره مربوط به این آزمون را تبدیل کرد.

دریافت مشاوره رایگان از هوراداکس

مدرک تافل یک مدرک زبانی بسیار معتبری می‌باشد. اگر دانشجو هستید و قصد مهاجرت تحصیلی دارید یکی از شرط‌های لازم برای مهاجرت آن است که مدرک قابل قبولی به موسسات و دانشگاه‌های مربوط ارائه دهید. برای علاقه‌مندانی که به منظور بهره‌مندی از فرصت‌های شغلی به کشورهای خارجی سفر می‌کنند نیز داشتن مدرک معتبر برای اثبات دانش زبانی در بسیاری از مواقع الزامی است. شما می‌توانید به راحتی در یک بازه زمانی کوتاه با تمرین و قرار گرفتن در مسیر یادگیری صحیح ، تسلط کافی برای کسب امتیاز و نمره قابل قبول در آزمون TOEFL را به دست آورید.

پرداخت هزینه آزمون های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون TOEFL

روش‌های برگزاری آزمون TOEFL

آزمون TOEFL با روش‌های مختلفی برگزار می‌شود. به منظور موفقیت در این آزمون آنچه علاوه بر تسلط زبانی لازم است برخی از تکنیک‌های مربوط به آزمون را بدانید.با در اولویت قرار دادن نمونه سوالات قبلی به راحتی می‌توانید به تکنیک‌های موجود پی ببرید.  امتحان تافل به طور کلی به دو روش برگزار می‌شود:

  • آزمون کتبی تافل
  • آزمون اینترنتی تافل

 

آزمون کتبی تافل امروزه فقط در برخی از موسسات برگزار می‌شود. زیرا آزمون اینترنتی آن توانست جایگزین قابل قبولی در نظر گرفته شود. ممکن است بپرسید بین آزمون آیلتس و تافل کدام یک گزینه مناسبی است؟ قابل ذکر است که هر یک از این دو آزمون جزو آزمون‌های معتبر و شناخته شده می‌باشد و انتخاب آنها می‌تواند با توجه به هدف و کشور مقصدی که قصد مهاجرت دارید فرق کند. پیشنهاد می‌کنیم قبل از شرکت در آزمون سعی کنید با پروسه اجرای هر یک از آنها و اینکه مسیر مهاجرت شما مستلزم دریافت کدام مدرک است، آشنا شوید.

پرداخت هزینه آزمون های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون TOEFL

آزمون TOEFL در چه کشورهایی کاربرد دارد ؟

آزمون TOEFL توسط بسیاری از کشورهای مورد تایید است و حتی اگر دانشگاه و یا موسسه مربوط درخواست مدرک زبانی دیگر مانند آزمون آیلتس داشته باشد با داشتن مدرک تافل می‌توانید به راحتی به امتیاز مربوط در آزمون دیگر تبدیل کرد. به عنوان یکی از آزمون‌های تسلط زبانی، آزمون TOEFL توانسته است توجه و محبوبیت بالایی به دست آورد. این آزمون در ۴ بخش جداگانه برگزار می‌شود که شامل:

نوشتن (Writing)

صحبت کردن (Speaking)

خواندن (Reading)

شنیدن (Listening)

امتیاز نهایی که به دست می‌آید حاصل جمع امتیاز هر یک از بخش‌ها است. تعداد سوالات هر بخش متفاوت و محدودیت زمانی هر یک از آنها نیز با هم فرق دارد. منابع مختلفی به منظور افزایش توانایی در آزمون تافل در دست است. می‌توانید با در اولویت قرار دادن آنها و تمرین کافی به راحتی به نمره دلخواه دست یابید. منابع با کیفیتی و تایید شده‌ای برای مطالعه این آزمون انتخاب کنید.

مزایای آزمون TOEFL

· امکان استخدام راحت‌تر در بسیاری از ارگان‌ها و شرکت‌ها در ایران

استخدام راحت‌تر در موسسات آموزش زبان انگلیسی

مناسب جهت ارائه به همراه مدارک برای مهاجرت تحصیلی با دریافت حداقل نمره مورد نیاز

مناسب جهت ارائه به همراه مدارک برای مهاجرت به عناوین مختلف با دریافت حداقل نمره مورد نیاز

مناسب جهت ارائه به همراه مدارک تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا در تمام مقاطع

مناسب جهت ارائه به همراه مدارک شغلی برای کار در شرکت‌های مختلف بین المللی در سراسر دنیا

نمرات آزمون TOEFL

بخش خواندن (نمره : ۰–۳۰)

بخش شنیدن (نمره : ۰–۳۰)

بخش صحبت کردن (نمره : ۰–۳۰)

بخش نوشتن (نمره : ۰–۳۰)

امتیاز کل (۰-۱۲۰)

پرداخت هزینه آزمون های بین المللی - پرداخت هزینه آزمون TOEFL

هزینه آزمون TOEFL

هزینه آزمون TOEFL با توجه به زمانی که در این آزمون شرکت خواهید کرد، ممکن است متفاوت باشد. به منظور کسب اطلاعات کامل در مورد هزینه درخواستی آزمون تافل می‌توانید با راه‌های ارتباطی موجود با ما در تماس باشید و اطلاعات کامل به دست آورید. در حال حاضر هزینه آزمون TOEFL اینترنتی در ایران ، در سال ۱۴۰۰ ، حدود ۲۴۵ دلار اعلام شده است. زمان ثبت نام در این آزمون تا ۷ روز قبل ممکن است ولی به منظور جلوگیری از پر شدن ظرفیت حتما در روزهای قبل تر اقام ثبت نام را نهایی کنید. در حال حاضر هزینه آزمون TOEFL در ایران ۲۲۵ دلار است. به منظور پرداخت هزینه ازمن می‌توانید از گزینه‌های معتبر زیر بهره مند شوید:

• مستر کارت

• ویزا کارت

هر یک از کارت‌های یاد شده جزو کارت‌های اعتباری بین المللی هستند که به کاربران اجازه می‌دهد با امینت کامل و به راحتی بتوانند در بستر اینترنت، جابجایی ارز را نهایی کنند. به منظور بهره مندی از مزیت کارت‌های یاد شده همین اکنون با مشاوران هوراداکس در تماس باشید و راهنمایی کامل به دست آورید. کارشناسان ما اطلاعات کامل در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد. استفاده از این نوع از فرصت‌های نقل و انتقال در بستر اینترنت سبب شده است که کاربران به راحتی و بدون هیچ گونه دغدغه بتوانند جابجایی ارز را تکمیل کنند.

مراحل ثبت نام در آزمون TOEFL

به منظور ثبت نام در آزمون TOEFL مراحل زیر را طی کنید:

• مراجعه به وب سایت ETS

• انتخاب بخش آزمون TOEFL

• ایجاد پروفایل و یا حساب کاربری

• انتخاب زمان و روز آزمون

• پرداخت هزینه آزمون

پرداخت هزینه آزمون به صورت آنلاین انجام می‌شود و با استفاده از روش‌هایی که در بخش قبلی اشاره کردیم می‌توانید به راحتی اقدامات پرداخت هزینه را انجام دهید. همچنین می‌توانید پرداخت هزینه آزمون TOEFL را به یک شرکت دست‌اندرکار در حوزه پرداخت ارزی، محول کنید. برگزار کننده این آزمون دانشگاه پرینستون می‌باشد که جزو دانشگاه‌های آمریکای شمالی است. مدرک آزمون TOEFL نیز دو سال اعتبار دارد و بعد از آن،برای تمدید اعتبار TOEFL ،باید مجدد در آزمون شرکت کنید. البته اگر فردی موفق به کسب امتیاز ۱۱۶ باشد در این صورت نمره اخذ شده و مدرک صادر شده مادام العمر خواهد بود. لازم به ذکر است که تا ۴ روز قبل فرصت آن را دارید که از شرکت در آزمون TOEFL انصراف دهید و هزینه پرداخت شده با شرایطی به حساب شما برگردانده شود. هزینه شرکت در این آزمون در کشورهای مختلف متفاوت است و اگر در زمان مشخص نتوانید اقدامات ثبت نام را تکمیل کنید و در دوره تکمیل ظرفیت آزمون ثبت نام شما انجام شود، هزینه بیشتری باید پرداخت گردد. به همین دلیل حتما سعی کنید زودتر از موعد اقدامات لازم را نهایی کنید.

پرداخت هزینه آزمون TOEFL

به منظور مشاوره پرداخت هزینه آزمون TOEFL همین اکنون با کارشناسان هوراداکس در تماس باشید تا راهنمایی کاملی به منظور استفاده از گزینه‌های موجود برای پرداخت بین‌المللی را به دست آورید. در شرایط خاص می‌توانید به جای به کار گیری از مستر و یا ویزا کارت، تنها با پر کردن فرم ویژه، مراحل پرداخت هزینه را به شرکت پرداخت ارزی بسپارید تا در کوتاهترین مدت زمان انجام شود. لازم به ذکر است که شرکت‌های مختلفی در زمینه جابه جایی ارز در بستر اینترنت فعالیت دارند، بهتر است قبل از انتخاب شرکتی جهت انتقال ارز ، پرداخت های ارزی و حواله ارز با اهداف مختلف ، در مورد سوابق شرکت در زمینه موردنظر بررسی لازم را داشته باشید تا درگیر افراد سودجو نشوید. برای دریافت مشاوره در هر زمینه ارزی می‌توانید با راه‌های ارتباطی درج شده در صفحه تماس با ما ، در ارتباط باشید.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات ارزی مختلف و حواله ارز ، پی پال ، کارت های اعتباری بین المللی ، گیفت کارت های بین المللی ، پرداخت های خارجی ، حساب بانکی خارجی و دیگر خدمات ویژه هوراداکس ، از طریق روش های ذکر شده در صفحه تماس با ما و شماره تماس هوراداکس ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.