021-28426655/044-33436571/09120303655 hooradex@gmail.com

وضعیت ریال ایران با ورود ارز دیجیتال به چرخه اقتصادی کشور

ریال ایران با ورود ارز دیجیتال

ریال ایران با ورود ارز دیجیتال

 

عده ای معتقد هستند که وضعیت ریال ایران با ورود ارز دیجیتال باعث نابودی چرخه اقتصاد ایران با ارز دیجیتال می شود، و توصیه می کنند برای حفاظت از وجه ی بانک ملی، قبل از ورود دانش فنی ارز دیجیتال، از استفاده ی آنها جلوگیری شود. ولی در این نوشته، با نگاه مثبت به نظرات مسئولین، آنها را نقل قول می کنیم.

نقل و قول وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات درباره ارز دیجیتال:

مثلا به گفته ی وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات  ، جناب آفای آذری جهرمی، درباره وضعیت ریال ایران با ورود ارز دیجیتال که  در تاریخ 02/11/1396 بیان فرمودند: اقتصاد دیجیتال در سال آینده بخشی از برنامه دولت خواهد بود. و این موضوع به خوبی نشان می دهد شاید در زمینه اقتصاد دیجیتال باید زودتر شروع می کردیم ولی کمی  تاخیر، به معنی از دست رفتن همه چیز نیست.

نقل و قول رئیس قبلی بانک مرکزی درباره ارز دیجیتال:

نظر رئیس قبلی بانک مرکزی در مورد وضعیت ریال ایران با ورود ارز دیجیتال، جناب آقای سیف نیز با دقت در مورد احتمال حباب بودن قیمت ارزهای دیجیتال فرمودند: سیاست ایشان،  رصد تحولات، همکاری و تعامل با سایر بانک‌های مرکزی و نهادهای سیاستی و اتخاذ رویه‌هایی است که با نظرداشت ریسک و مخاطره بالای رمزینه پول‌ها، بتوان از فناوری پشتیبان آنها برای کاربردهای جدید بهره‌برداری کرد.

نقل و قول رئیس کنونی بانک مرکزی درباره ارز دیجیتال:

اظهار نظر رئیس کنونی، جناب آقای عبدالناصر همتی هم، چند ماه قبل فرمودند که در حال بررسی ارز های دیجیتال در دولت و مجلس هستیم.رئیس کنونی بانک مرکزی در مورد ریال ایران با ورود ارز دیجیتال فرمودند در حال طراحی برنامه هایی هستیم تا مردم بتوانند از دلار و ارزهای خارجی، گزینه های بهتری برای سرمایه گذاری داشته باشند.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سال 1397 تاکنون

نقل و قول رییس شورای پول و اعتبار کنونی و سابق درباره ارز دیجیتال:

اظهارات رییس شورای پول و اعتبار کنونی و سابقدر مورد ریال ایران با ورود ارز دیجیتال، هر دو به موضوع، نظری مثبت ولی کمی محتاط داشتند.

نتیجه گیری :

در اندک جستجو دیده میشود که در مورد ریال ایران با ورود ارز دیجیتال با تعییراتی، مثلا در مراودات با روسیه و ترکیه، با پول و ارزهای ملی خودمان مبادلات انجام می شود، و به قول پوتین، رئیس جمهور روسیه،  آمریکا عملا با اعمال تحریم ها، خودش در حال حذف دلار از معاملات بین المللی است و ما از این موضوع استقبال می کنیم. با ایجاد کانال های مالی و حذف دلار از مبادلات با چند کشور، شاید به نحوی از ورود راه ورود ارزهای دیجیتال هم به این مبادلات باز می شود.

به نظر می رسد با تحریم های آمریکا، متخصصان بتوانند با وارد نمودن ارزهای دیجیتال، از فشار این تحریم ها بکاهند و شاید به همین دلیل هم به قول رئیس بانک مرکزی، در مورد ارز دیجیتال بحث های مفصلی در بانک مرکزی، دولت و در مجلس و در کمسیون های اقتصادی در حال بحث و بررسی است و به زودی، جمع بندی و نتایج اعلام خواهد شد.

سوال دیگری که ممکن است مطرح باشد و آن در خصوص شرایط صرافی ها بعد از ورود احتمالی ارز دیجیتال است که در این خصوص به فرموده ی رئیس کل بانک مرکزی، نرخ ارزی که بازار آن را تعیین خواهد کرد به خاطر عمق و وزنی که دارد حتما مارجین آن، خرید و فروش جزء و صرافی ها را تحت ناثیر قرار خواهد داد و شرایط خیلی بهتر خواهد شد.

با توجه کردن بر اساس خلقت الهی و چرخه اقتصاد ایران با ارز دیجیتال، که در حد وفور بودن همه ی نعمتهاست، وسعت وتوانایی کشور خوب ایران، نیروهای توانا و تحریم آمریکا، در مورد وضعیت  ریال ایران با ورود ارز دیجیتال، باعث تقویت ریال خواهد شد.

مطالب مرتبط :

بلاک چین چیست بیت کوین چیست اتریوم چیست ریپل دوج کوین دش لایت کوین آیوتا لیسک نم یا ان ای ام نقد کردن درآمد ارزی فیسبوک تبلیغات در یوتیوب

خرید و فروش:

برای ثبت سفارش خرید و فروش ارز دیجیتال بر روی کلمه پرداخت کلیک کنید.